Gonix i CÓRY wiedzą, co robią

Nowy kawałek i klip z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.


2023.03.08

opublikował:

Gonix i CÓRY wiedzą, co robią

fot. mat. pras.

Już dzisiaj, z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet swoją premierę ma teledysk zrealizowany do piosenki raperki Gonix i zespołu CÓRY. „Wiem, co robię” to nastrojowy utwór, który celebruje, jakże przemilczaną w naszej kulturze, kobiecą ambicję. Muzyczna kooperacja łączy w sobie elementy hip-hopu oraz muzyki soul i R&B z początku XXI wieku. Sam teledysk również nawiązuje do estetyki Y2K.

Kobiety w tym utworze odpowiadają nie tylko za wykonanie, melodie i teksty, ale również są współproducentkami muzycznymi całości, autorkami teledysku i okładki.

Gonix zadebiutowała w 2013 roku płytą „Funky Cios, Sexy Głos”. Trzy lata później ukazało się „Reality Show” EP, nagrane wspólnie z Dore. W roku 2021 swoją premierę miała jej ostatnia epka „Riot Flow”. Raperka udzielała się także w wielu muzycznych przedsięwzięciach, m.in. w projektach Darka Malejonka i Maleo Reggae Rockers. Gonix pisze piosenki dla siebie i dla innych artystów, lubi skakać po stylach, konwencjach czy tematach. Nie ogranicza się do jednego gatunku, chętnie eksperymentuje i tworzy nowe układanki ze starych elementów. Tworzy po polsku i po angielsku. Zajmuje się produkcją muzyczną. Uczyła się piosenkopisarstwa w Londynie. Jest znana z bezkompromisowej narracji, zabawy słowem oraz treści wzmacniających kobiety.

Córy to żeński duet wokalno – producencki współtworzony przez Kasię Tontor i Natalię Hoffmann-Pawlak, dziewczyny określają swoją muzykę jako SOUL’n’RAP, ich piosenki to autorski blend hip hopowych bitów z soulowymi wokalami, który tworzy klimat nostalgii lat 90tych. Córy piszą szczerze i na temat odważnie dzieląc się osobistymi historiami i refleksjami z perspektywy młodych kobiet. Duet ma na koncie debiutancki, długogrający album “Idziemy po swoje” oraz EP “Babie Lato”.

Tagi


Polecane

Share This