Granie Na Żywo: KlezmaFour w Krakowie


2012.01.30

opublikował:

Granie Na Żywo: KlezmaFour w Krakowie

Data: 30.01.2012

Miejsce: Hard Rock Cafe Kraków, Plac Mariacki 9

Start: 20:00

Wstęp: 25 zł (przedsprzedaż) / 35 zł (w dniu koncertu)

KlezmaFour to zespół rozpięty pomiędzy Lublinem, Białymstokiem oraz Warszawą. Właśnie z klezmerskiej tradycji tego regionu formacja czerpie swoje inspiracje, muzycy podchodzą do niej jednak w sposób zupełnie nowatorski, z punk-rockową wręcz energią i bałkańskim szaleństwem. 

Zespół jest laureatem dwóch nagród prestiżowego International Joods Muziekfestival 2010 w Amsterdamie. Wygrana zaowocowała świetnie przyjętą trasą po USA i Kanadzie, gdzie występowali przed kilkutysięczną publicznością u boku takich sław jak Balkan Beat Box.

Formacja KlezmaFour powstała w 1999 roku w Lublinie. Od tamtego czasu stale koncertuje. Grupa ma na swoim koncie występy zarówno w klubach jaki i filharmoniach w wielu miastach Polski i za granicą (Hiszpania, Niemcy, Słowacja, Austria, Czechy, Holandia, Szwajcaria, Kanada oraz USA). Zespół niejednokrotnie nagrywał również dla radia i telewizji. Inspiracją dla artystycznej aktywności kwintetu jest historia miasta, z którego pochodzą, miasta, w którym mieszały się niegdyś muzyczne tradycje Wschodu, Zachodu i Południa.

Rzeczą do której od samego początku zespół przywiązywał szczególną uwagę, to idealne zgranie. „Chcemy, aby nasza muzyka brzmiała jak wykonywana na jednym instrumencie. Doskonałe wyczucie proporcji barwowych i dynamicznych oraz umiejętne operowanie nimi – to nasz cel, do którego dążymy od początku”. Członkowie zespołu są absolwentami Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Gruntowne przygotowanie i edukacja muzyczna od najmłodszych lat pozwalają im realizować swoje założenie.

Polecane

Share This