Granie Na Żywo – L.U.C. w Warszawie

Koncertowa premiera nowego albumu pt. „Kosmostumostów”.


2012.03.23

opublikował:

Granie Na Żywo – L.U.C. w Warszawie

Data: 26.03.2012

Miejsce: Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59

Start: 21:00

Wstęp: 28 zł (przedsprzedaż) / 38 zł (w dniu koncertu)

L.U.C to producent muzyczny, performer i kompozytor, autor tekstów oraz reżyser wideoklipów i koncertów nagrodzony m.in. Paszportem Polityki, Wrocławską Nagrodą Muzyczną i Yachem, okrzyknięty przez dziennikarzy Artystą XXI wieku. Za rozmach i odwagę swoich produkcji, eklektyzm oraz niekonwencjonalne rozwiązania muzyczne niezależnie od talent show, samotnie zdobywał szacunek kolejnych mediów oraz wiele doskonałych recenzji w najważniejszych magazynach takich jak: Wyborcza, Newsweek, Dziennik, Polityka, Wprost czy Przekrój.

7 lat życia poświęcił na to by dostać się na aplikację adwokacką. Jak większość swoich wizji zrealizował i tę, po czym stwierdził, że się pomylił i zrezygnował z niej w pełni oddając się sztuce. Od 2002 r. nagrał 8 albumów w tym 4 konceptualne oraz udźwiękowił wiele spektakli i krótkich form wideo. W muzyce celowo przekracza liczne gatunki tworząc na pograniczu nu jazzu, trip-hopu, hip-hopu, elektroniki i klasyki. Jego największą pasją jest łączenie muzyki z obrazem i słowem. W roku 2004 stworzył prywatną filozofię 4 galaktyk sztuki, która zakłada traktowanie Muzyki, Filmu, Grafiki i Słowa jako jednego sumarycznego przekazu. Jest autorem cyklu „Zrozumieć Polskę”, w którym w nowoczesny, oderwany od polityki i martyrologii sposób opowiada o Polskiej historii i kulturze. To także organizator wielu akcji społecznych jak sorrychomiku.pl czy pospoliteruszenie.com.

Za swoje prace a także za charyzmę i niezwykle rozbudowane koncerty, na których występuje z miniorkiestrą, czasem zaś z kurami, sprzętem ogrodowym i arabskim przepowiadaczem przyszłości, L.U.C otrzymał wiele nagród i nominacji kulturalnych (m.in. Fryderyki 05གྷང, Paszporty Polityki, Yachy, Gwarancje TVP Kultury, „Warto” Gazety Wyborczej, „Ale Sztuka!, „Mateusze” Trójki”). Od pierwszego zrealizowanego wideoklipu niemalże co roku dostaje kilka nominacji na Festiwalu Polskich Wideoklipów w Gdyni.

Komponował i nagrywał z wieloma wybitnymi instrumentalistami i wokalistami – m.in z wybitną wokalistką jazzową Urszulą Dudziak, Leszkiem Możdżerem z Michałem Urbaniakiem, Zbigniewem Namysłowskim i Marią Peszek. Na żywo supportował zaś m.in. Trickiego, The Prodigy, Taliba Kweli, Coldcuta, Michała Urbaniaka i wielu innych światowej klasy artystów.

Tagi


Polecane

Share This