Granie Na Żywo: Wojtek Pilichowski i Kukiz

W najbliższy poniedziałek, 12 grudnia, kolejne koncerty z cyklu Granie Na Żywo.


2011.12.09

opublikował:

Granie Na Żywo: Wojtek Pilichowski i Kukiz

12 grudnia, w ramach cyklu Granie Na Żywo w Krakowie usłyszymy Wojtka Pilichowskiego z nowym projektem „Wojtek Pilichowski TT-Electro”, natomiast w Warszawie na scenie zaprezentuje się Kukiz i Piersi. Tego dnia świętować będziemy także I Urodziny Hard Rock Cafe Kraków!

Koncert: Wojtek Pilichowski TT-Electro / gościnnie Blady Kris

Miejsce: Hard Rock Cafe Kraków, Plac Mariacki 9

Start: 20:00

Wstęp: 22 zł (przedsprzedaż) / 32 zł (w dniu koncertu)


I Urodziny Hard Rock Cafe Kraków

Wojtek Pilichowski TT-Electro to nowy projekt polskiego mistrza basu, w którym nawiązuje on do aktualnych trendów związanych ze współczesną muzyką electro. Podczas koncertu w ramach Grania Na Żywo oraz I Urodzin Hard Rock Cafe Kraków na scenie gościnnie zobaczymy także najlepszego polskiego beatboxera – Bladego Krisa.

We współpracy z Tomaszem Świerkiem, artysta stworzył nowoczesne aranżacje swoich utworów prezentujące nowe spojrzenie na swoją dotychczasową twórczość. Muzycznie projekt nawiązuje do klimatów klubowych w zderzeniu z którymi indywidualność artystyczna Wojtka nabiera nowego wyrazu i kształtu.

Premiera projektu miała miejsce w Mannheim – podczas największego festiwalu basowego – „Feel the Bass” – gdzie Wojtek został zaproszony jako główna gwiazda.

Koncert: Kukiz i Piersi

Miejsce: Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59

Start: 21:00

Wstęp: 35 zł (przedsprzedaż) / 50 zł (w dniu koncertu)

Kukiz i Piersi to zespół, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Kto z nas nie zna repertuaru Pierwszych Buntowników PRL?

Początki były takie – Jarocin ’84: Paweł Kukiz i Jezioro (pierwszy gitarzysta Piersi) znaleźli w JOK-u śpiewnik z wierszami socrealistycznymi i postanowili do kilku z nich dopisać melodie. Zdobyli jedną z pierwszych nagród! Od tamtej pory zespół wydał 7 płyt: „Piersi”, „My już są Amerykany”, „Live ྙ”, „Powrót do raju”, „Raj na ziemi”, „Pieśni ojczyźniane”, „Piracka Płyta”.

Obecny skład grupy tworzą: Paweł „Giorgio” Kukiz – śpiew, Marek „Mały” Kryjom – śpiew, gitara elektryczna, instrumenty klawiszowe, Zbigniew „Dziadek” Moździerski – gitara basowa, Wojciech „Amores” Cieślak – gitara elektryczna, Krzysztof „Alladyn” Imiołczyk – instrumenty klawiszowe, Marcin „Manio” Papior – instrumenty perkusyjne.

Wszechstronny i charyzmatyczny wokalista Paweł Kukiz oprócz współtworzenia zespołu Piersi, brał udział również w kilku innych projektach: Aya RL, Emigranci, Yugopolis, Yugoton, Borysewicz Kukiz, Krzyżacy, jak również ma na swoim koncie działania aktorskie, uwieńczone otrzymaniem nagrody Monidło 2010 dla najlepszego aktora naturszczyka.

Podczas koncertów Kukiza i Piersi wykonywane są piosenki z większości projektów muzycznych Pawła Kukiza, i chociaż utwory takie jak „Skóra”, „O Nic Nie Pytaj”, „Rowerek”, czy „Całuj Mnie” to już klasyka, nadal aktualne pozostaje ich uniwersalne przesłanie.

Polecane

Share This