Grizzlee i DrySkull w Step Records. Płyta jeszcze w tym roku

Grizzlee: "Nie chcę zabrzmieć narcystycznie, ale jestem pewien, że nie było takiej płyty na polskim rynku".


2015.05.26

opublikował:

Grizzlee i DrySkull w Step Records. Płyta jeszcze w tym roku

W szeregach wytwórni Step Records pojawili się nowi artyści. Nakładem opolskiego labelu ukaże się wspólna płyta duetu Grizzlee/DrySkull pt. „Stadium Regenesis”. Premiera krążka planowana jest na drugie półrocze 2015, po wakacjach. Pierwsze video zwiastujące projekt pojawi się jeszcze w maju.

Z pewnością płyta „Stadium Regenesis” to najbardziej dojrzała i przemyślana rzecz w mojej karierze – mówi Grizzlee. Łączy w sobie tyle elementów i stylistyk, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Nie chcę zabrzmieć narcystycznie, ale jestem pewien, że nie było takiej płyty na polskim rynku. Z pewnością jest to swoisty powiew świeżości – dodaje

„Stadium Regenesis” to podróż – zarówno muzycznie jak i merytorycznie. Utwory ze sporą dozą nowoczesnych, elektronicznych rozwiązań aranżacyjnych stawiają jednak w pierwszej kolejności na najbardziej pierwotne dobro zawarte w muzyce, czyli po prostu melodyjność – uzupełnia DrySkull. Utwory doskonale opisują stan, jaki przez ostatnie dwa lata towarzyszył nam przy pracy nad albumem. Przeszliśmy obaj nasze prywatne „Stadium Regenesis” i teraz, już odmienieni, dajemy wszystkim szansę na przejście tego samemu – podsumowuje artysta.

Grizzlee (Kamil Raciborski) – wokalista i tekściarz. Znany przede wszystkim z występów w grającej muzykę reggae grupie East West Rockers. W 2011 roku z jego inicjatywy powstał zespół Mixtura. Projekt łączący różnorodne gatunki muzyczne swoją premierę miał w listopadzie 2012, kiedy to ukazał się album „Duch w maszynie”. Współpracował między innymi z Pezetem, Te-Trisem, Molestą Ewenement i Grubsonem.

DrySkull (Robert Krawczyk) – polski producent i kompozytor muzyki elektronicznej. Współodpowiedzialny za produkcję ostatniego albumu Mroza pt. „Rollercoaster”. Jego produkcje pojawiły się na albumach takich artystów jak Afromental, VNM czy grupa Pokahontaz. 

Polecane

Share This