Grupa Bon Entendeur prezentuje nowy krążek

Tym razem artyści zabierają nas na wybrzeże Morza Śródziemnego


2024.04.03

opublikował:

Grupa Bon Entendeur prezentuje nowy krążek

Znani ze swojej wyjątkowej zdolności do przerabiania piosenek, Bon Entendeur zaprezentowali swój nowy album „Rivages”

Tym razem artyści zabierają nas na wybrzeże Morza Śródziemnego. Wykorzystując swoje znane electro brzmienie z letnim vibem Dolce Vita, Pierre i Arnaud przeplatają klasyczne remiksy piosenek z oryginalnymi kompozycjami.

Wcześniej artyści podzielili się utworami „Rome” i „Fio Maravilha”, na chwilę zatrzymali się także w Afryce Północnej („Disco en Egypte”). Teraz Bon Entendeur przedstawia śródziemnomorski styl życia w całej swej okazałości na „Rivages”. Znalazły się tu takie utwory, jak „Le Bonbon” z hiszpańskimi wokalami, czy zagłębiający się we włoski krajobraz „Basta Cazzate” wraz z nagranym u wybrzeży Sycylii teledyskiem.

Duet jest znany ze swojego talentu w odkrywaniu zarówno nowych, jak i starych utworów. Przez ostatnie miesiące stale kurują własną playlistę, prezentującą ich wpływy oraz śródziemnomorski styl życia we wszystkich jego aspektach.

Fanbase Bon Entendeur rośnie w siłę. Grupa już niedługo zagra sporo wyprzedanych koncertów, które obejmą ważne miejscówki, takie jak Olympia w Paryżu, Paradiso w Amsterdamie czy Koko w Londynie.

Przygoda Bon Entendeur rozpoczęła się dość klasycznie: od playlist z muzyką, którą kochają. Stopniowo dodawali do niej to, co stało się ich znakiem rozpoznawczym. Dziś ich katalog obejmuje ponad 50 mixtape’ów, które zgromadziły ponad 80 milionów streamów.

Napełnieni niezachwianą pasją, Bon Entendeur odnieśli ogromny sukces w 2019 roku za sprawą debiutanckiego albumu „Aller-Retour”. Krążek pokrył się platyną, a przebój „Le temps est bon” zdobył ponad 135 mln streamów na całym świecie. Wkrótce grupa udała się w wyprzedaną trasę po Ameryce Północnej i Europie, która objęła wyjątkowy występ w paryskim Zenith, na którym znalazło się ponad 6000 fanów.

Grupa kontynuowała swoją przygodę w 2021 roku z „Minuit” – drugim albumem, który zagłębia się w lata 80. za sprawą świetnych współprac, m.in. z Sofiane Pamart i Mc Solaar. Teraz utalentowany francuski duet zabiera nas na jedyną w swoim rodzaju przejażdżkę z albumem „Rivages”.

Polecane

Share This