Grupa CF98 promuje epkę „Rotten to the Core” klipem i koncertami

Skate-punk z Krakowa, a jakby z Kalifornii.


2019.04.15

opublikował:

Grupa CF98 promuje epkę „Rotten to the Core” klipem i koncertami

fot. mat. pras.

Pop-punkowy zespół CF98 z Krakowa ma nowe piosenki. Kilka dni temu na ich kanał YouTube trafił niespodziewanie nowy numer – tytułowy utwór z nadchodzącej epki „Rotten to the Core”. Grupa promuje wydawnictwo serią koncertów w Europie i… Japonii.

CF98 (nazwa wzięła się od pierwiastka Kaliforn 98 z tablicy Mendelejewa) powstał kilkanaście lat temu w Krakowie, kiedy to sporo dzieciaków chciało grać melodyjnego, pozytywnego punk-rocka. Grupa nie daje się rotacjom w składzie, upływowi czasu i zmieniającym się trendom w muzyce -popularne „ceefy” cały czas są wierne swoim korzeniom i wielkiej miłości do skate-punkowego grania z ambitnym przesłaniem. Po całkiem sporym sukcesie płyty „Nic do stracenia” (2010) i bardziej rockowym skoku w bok na płycie „13” (2013), w czerwcu 2017 roku formacja wydała najlepszy w swoim dorobku, piąty już album „Story Makers”.

Dziś, po trudniejszych czasach, CF98 znów grają w pełnym składzie, a nowe – szybsze, melodyjne numery oraz silne, światopoglądowe oraz podnoszące na duchu teksty Karoliny tchnęły w grupę nowe życie. Dowodem tego ma być epka „Rotten to the Core”, na której znajdzie się pięć melodyjnych, skate-punkowych, ale również nostalgicznych kawałków. Wszystkie zostały zarejestrowane w marcu w Monochrom Studio w Gniewoszowie k/Bystrzycy Kłodzkiej.

– Zrozumienie tekstów oraz śpiewanie ich w samochodzie lub pod prysznicem, a przede wszystkim na koncertach naszym fanom na pewno ułatwią lyric videos, które nakręciliśmy do każdego numeru. Tematyka? Jest o toksycznych ludziach w naszym życiu, o trosce o przyszłość naszej planety, o wspieraniu się wzajemnie i wysoka piątka chłopcom, stojącym po stronie walczących o swoje prawa dziewczyn – mówi wokalistka i autorka tekstów Karolina Duszkiewicz.

To będzie pracowity rok dla tego bandu, ponieważ oprócz koncertów klubowych, czy festiwali – takich jak Ultra Chaos Piknik, Mighty Sounds i Punk Rock Holiday – „ceefy” zagrają w czerwcu również sześć koncertów w Japonii.

Epka „Rotten to the Core” zostanie wydana przy współpracy z Sound Speed Records z USA – premiera już 26 kwietnia.

Tagi


Polecane

Share This