Grzegorz Markowski wróci na scenę, ale nie zagra już z Perfectem? Nowe wieści w sprawie

Managerka artysty tłumaczy sytuację.


2021.04.30

opublikował:

Grzegorz Markowski wróci na scenę, ale nie zagra już z Perfectem? Nowe wieści w sprawie

Kilka dni temu w sieci zawrzało po tym, jak na profilu Patrycji Markowskiej pojawiło się oświadczenie jej ojca – Grzegorza, wokalisty Perfectu, który poinformował, że nie wystąpi już ze swoim zespołem. Perfect jeszcze przed pandemią zapowiedział pożegnalne koncerty, ale z racji na sytuację do tej pory nie mógł ich zagrać.

Gdy z chłopakami żegnaliśmy się z Wami – obiecaliśmy zagrać serię koncertów kończących nasze wspólne perfectowe granie. I to był super plan. Perspektywa, że robi się coś ostatni raz, jest bardzo kusząca.

To było przed pandemią. Przekładamy zaplanowane ponad rok temu koncerty z miesiąca na miesiąc. Przesuwamy, zmieniamy i jednocześnie, co ważne, nie gramy, nie próbujemy razem. A wierzcie bądź nie – to jest bardzo ważne. Bez tego nie da się wyjść i zaszaleć. A to z uwagi m.in. na mój stan zdrowia, który się ostatnio pogorszył.

Z ciężkim sercem chcę Was teraz przeprosić, ale nie mogę udawać, że nic się nie zmieniło i że jestem w stanie zagrać z zespołem dla Was tak jak grałem przez lata. Nie mogę zagrać koncertów, które wiem, że nie będą nawet w połowie takie jak kiedyś. Jest to dla mnie bardzo trudna decyzja – pisał w oświadczeniu Markowski.

Sprawdź także: Nergal i John Porter niespodziewanie ponownie łączą siły. „Dopóki on jeszcze jest na wolności, coś trzeba robić razem”

Zespół odpowiedział swoim oświadczeniem, w którym wyraził zdziwienie informacjami przekazanymi przez wokalistę, zapewniając jednocześnie o swoim wsparciu dla niego i deklarując, że pożegnalne koncerty i tak się odbędą, ale miejsce Markowskiego zajmą zaproszeni goście.

W odpowiedzi na zamieszczone grzecznościowo oświadczenie Grzegorza Markowskiego na profilu córki, zespół Perfect chciałby za pośrednictwem swojej strony przekazać Grzegorzowi Markowskiemu wyrazy współczucia i dołączyć do licznych życzeń szybkiego powrotu do zdrowia. Oświadczenie to jest dla nas o tyle zaskakujące, że nic w ostatnim czasie nie wskazywało na tak nagłe pogorszenie się stanu zdrowia wokalisty. Zespół Perfect zawsze stawał na wysokości zadania, zarówno na scenie jak i poza nią, i takim chciałby w Waszej pamięci pozostać. Dlatego w obliczu oświadczenia Grzegorza Markowskiego, GRAMY DALEJ DLA GRZEGORZA!

Zobowiązujemy się do zagrania ostatnich pożegnalnych koncertów w anonsowanych terminach w nieco innej formule, nad którą już pracuje Organizator z naszym managementem. Spodziewajcie się wielu zespołowych przyjaciół i super gości!

Bądźcie z nami do końca, Perfect zawsze był z Wami, w komunie, stanie wojennym, w wolnej Polsce, aż do dziś, także w tym trudnym czasie, gdy pandemia dotknęła tak wielu z nas. Apelujemy do Was, niech koncerty GRAMY DALEJ DLA GRZEGORZA, będą naszym wspólnym wyrazem solidarności z ofiarami pandemii.

Grzegorz Markowski zawsze był, jest i będzie PERFECT i jeżeli tylko zdecyduje, że jego stan zdrowia pozwoli mu wrócić na scenę, dokończyć rozpoczętą trasę pożegnalną dla Was i zakończyć naszą wspólną przygodę zespołu Perfect razem, to droga na scenę Perfectu stoi dla niego zawsze otworem. Do zobaczenia! – tak brzmiało stanowisko grupy.

Sprawdź także: Billie Eilish i ponad 35-kilogramowy wąż w klipie „Your Power”

Cała sytuacja wzbudziła dyskusję nie tylko o pożegnaniu Perfectu, ale też o stanie zdrowia wokalisty. Patrycja Markowska uspokaja – jej tata wróci jeszcze na scenę, ale nie wystąpi już z zespołem. Podobne stanowisko zajmuje managerka Markowskiego Anna Cieplicka.

Nie ma w tym niczego sensacyjnego. Mogę od razu skomentować wszystkie fantastyczne plotki, które pojawiły się niemal natychmiast po opublikowaniu tego oświadczenia: nie, Grzegorz nie jest obłożnie chory, a tym bardziej umierający. Nic z tych rzeczy.

Problem leży zupełnie gdzie indziej. Pożegnalna trasa anonsowana była jeszcze przed pandemią, koncerty miały się odbywać w dużych halach, bilety wyprzedały się natychmiast. A dziś wszystko się zmieniło i, jeśli dobrze pójdzie, te koncerty muszą się odbywać z udziałem tylko połowy publiczności. A to oznacza, że trzeba będzie zagrać dwa koncerty, z których każdy trwa co najmniej półtorej godziny. To byłoby dla Grzegorza zbyt dużo. Nie chce zawieść fanów, więc postanowił wycofać się z tego planu.

To nie tak, że Grzegorz już nigdy nie wyjdzie na scenę. Mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć: to na pewno nie koniec. I nie chodzi o to, że Grzegorz nie chce grać z Perfectem. Na pewno będzie się pojawiał na mniejszych koncertach, na bardziej kameralnych imprezach. Fani i fanki nie muszą się bać, że nie usłyszą go na żywo – zapewnia w rozmowie z WP.pl managerka Grzegorza Markowskiego.

Polecane

Share This