Gucci Mane nagrał kawałek z Kingiem

To pierwsze połączenie rapu ze Stanów z muzyką z Indii na tak dużą skalę.


2023.10.19

opublikował:

Gucci Mane nagrał kawałek z Kingiem

fot. mat. pras.

Pionierski indyjski gwiazdor, King, oraz amerykańska ikona rapu, Gucci Mane, połączyli siły w utworze „We Are the Ones”, który pochodzi z nowego albumu Kinga pt. „NEW LIFE”.

„We Are the Ones”, pełen groźnych elektronicznych dźwięków i wyścigowych rytmów perkusji, oferuje ucztę mocnych rymów o ambicji, pewności siebie i motywacji do działania. Dwaj giganci hip-hopu nawiązali współpracę w tym wymykającym się gatunkowemu zaszufladkowaniu utworze, aby pokazać tętniącą życiem różnorodność globalnej sceny muzycznej.

Obecność Gucciego Mane’a to sygnał, że międzynarodowa pozycja Kinga wciąż wzrasta. To także pierwsza współpraca amerykańskiego rapera z indyjskim artystą i kolejne z pionierskich posunięć legendy trapu, który zainspirował całe pokolenie artystów i producentów, jak Migos, Young Thug, Nicki Minaj, Zaytoven, Mike WiLL Made-It czy Metro Boomin.

W „We Are the Ones” miałem niesamowitą okazję współpracować z legendarnym Guccim Mane’em, co było istotnym momentem globalnej podróży obecnej indyjskiej sceny muzycznej, ale także fenomenalnym wydarzeniem dla mnie osobiście. To fuzja dwóch różnych światów. Hip-hopu spotykającego się z nową falą. Razem stworzyliśmy potężny hymn wściekłości, który nie zna granic. Dziedzictwo Gucciego Mane’a w muzyce trap jest niezaprzeczalne, a teraz jesteśmy tutaj, aby tym utworem zmienić reguły gry – przyznaje King.

Zawsze przesuwałem granice i przecierałem nowe szlaki w hip-hopie. Współpraca z Kingiem była czymś wielkim, ponieważ była to moja pierwsza, duża oryginalna współpraca. Naprawdę spodobał mi się pomysł, abyśmy połączyli kultury i przenieśli nasze kariery na większy światowy poziom – dodaje Gucci Mane.

Tymczasem „We Are the Ones” to druga duża międzynarodowa współpraca Kinga po jego crossoverowym hicie „Maan Meri Jaan (Afterlife)” z Nickiem Jonasem. Wydana jako międzynarodowy remake bijącego rekordy popularności, globalnego hitu Kinga „Maan Meri Jaan”, który zgromadził kolosalne 830 milionów streamów. Wersja „Afterlife” z Nickiem Jonasem zgromadziła 50 milionów wyświetleń na YouTube i 35 milionów odsłuchów na Spotify, jednocześnie przyciągając uwagę międzynarodowych mediów, jak „Rolling Stone”, MTV, E!, „Evening Standard”, „Entertainment Tonight”, Wonderland i 1883 Magazine.

Bezprecedensowy, ale konsekwentny międzynarodowy sukces King zawdzięcza takim crossoverowym klejnotom, jak „Tu Aake Dekhle”, „Pablo” i „IICONIC”. Jednocześnie dowodzi, że globalna publiczność pragnie różnorodności i przyjmuje nowy rodzaj gwiazdy muzycznej w osobie Kinga.

Propagując indyjską popkulturę na całym świecie, King zachwyca publiczność audiowizualnymi projektami i narracyjnymi koncepcjami w tekstach, w których porusza kwestie zwątpienia w siebie, pewności siebie czy blasków i cieni związków. Za sprawą planowanej międzynarodowej trasy po Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, King niezaprzeczalnie dowodzi, że jest na fali wznoszącej w globalnym wymiarze, a „We Are the Ones” tylko pomoże ugruntować jego pozycję.

Polecane

Share This