Heather Nova w Stodole – wygraj bilety


2011.11.05

opublikował:

Heather Nova w Stodole – wygraj bilety

Heather Nova zagra w Stodole w najbliższy wtorek, 8 listopada. Wejście od godz. 18:30.

Organizatorzy: Go Ahead i klub Stodoła.

Cena biletu:

przedsprzedaż: 69 PLN

w dniu koncertu: 79 PLN

KUP BILET NA TO WYDARZENIE:
Z tej okazji mamy dla Was cztery podwójne wejściówki. Aby je zdobyć, należy odpowiedzieć na pytanie: co – a raczej: kto – łączy Heather Novę z Eminemem?

Odpowiedzi ślijcie do poniedziałku do południa na adres konkursy@cgm.pl

Heather Nova to indie-rockowa poetka, wokalistka i kompozytorka. W rzeczywistości nazywa się Heather Allison Firth i przyszła na świat 6 lipca 1968 roku na Bermudach. Kojący głos artystki i dźwięki gitary to znaki rozpoznawcze, które zjednały jej fanów na całym świecie.

Większość dzieciństwa Heather Nova spędziła z rodzicami na jachcie zbudowanym przez jej ojca, którym żeglowali po Karaibach. To niecodzienne dzieciństwo znalazło swoje odbicie w jej późniejszej twórczości oraz postrzeganiu świata. Jako nastolatka zainteresowała się grą na gitarze i skrzypcach, od tego czasu muzyka stała się jej pasją numer jeden.


Do tej pory nagrała 8 albumów. Jej debiutancka EP-ka, „These Walls”, ukazała się w 1990 roku, a pierwszy album, ‚Glow Stars‘, dopiero trzy lata później kiedy została zauważona grając na ulicach Londynu. Heather mieszkała wtedy na squacie i zarabiała grając w małych kafejkach w okolicach stacji Waterloo.  Sukces komercyjny osiągnęła albumem ‚Oyster‘ z 1995 roku promowanym singlami ‚Walk This World‘ i ‚London Rain‘. Kolejne studyjne albumy Heather to: ‚Siren‘ (1998), ‚South‘ (2001), ‚Storm‘ (2003), ‚Redbird‘ (2005) i ‚the sorrowjoy‘ (2006).  Artystka ma na swoim koncie współpracę z Dido, Eskobar, a nawet producentem muzyki tanecznej – Andre Tannebergerem, znanym szerszej publiczności jako ATB.

W 2011 roku ukazał album ‘300 Days At Sea’ inspirowany dzieciństwem, stratą i nadzieją. Artystka odwiedziła Bermudy i zaprzyjaźniony rybak, który był jednocześnie wielkim fanem artystki postanowił odnaleźć wrak statku, na którym wychowała się Heather. Podczas nurkowania odnalazł kompas ze statku. ‘Nie potrafię opisać tego uczucia i emocji, jakie wywołało odnalezienie kompasu z naszej łodzi. Przywołało to wszystkie wspomnienia, fantastyczne przygody, które przeżyłam z rodzicami. Symbolika kompasu, który wraca do swoich właścicieli była bardzo mocna’. Heather wiedziała, że utwory, które zaczęła pisać potrzebowały pełnego zespołu, aby zabrzmiały idealnie. Połączyła więc siły ze swoimi muzykami, którzy zagrali na jej najlepszych albumach ‘Oyster’ i ‘Siren’. Cały album został nagrany w małym studio na Bermudach zasilanym energią słoneczną.  Nad produkcją albumu czuwał Felix Tod – prywatnie mąż artystki.

8 listopada Heather Nova zagra w klubie Stodoła w ramach trasy koncertowej promującej album ‘300 Days At Sea’.

Polecane

Share This