Hell United zapowiada nowy album


2012.07.23

opublikował:

Hell United zapowiada nowy album

Na 11 września 2012 r. death metalowcy z Hell United zapowiedzieli premierę najnowszego krążka, zatytułowanego Aura Damage. Za wydanie płyty odpowiada polska, coraz prężniej działająca firma Hellthrasher Productions.

Jak informuje zespół, album został zarejestrowany wiosną tego roku w dębickim Roslyn Studio pod okiem Krzysztofa Godyckiego w najsilniejszym, pierwotnym składzie z Dügym za bębnami i powracającym na etat gitarzysty Rzultym (Stillborn, ex-Deception). Aura Damage zawiera dziewięć morderczych, polanych nihilistyczną oniryką kompozycji, łączących w sobie nowe dla zespołu podejście do brutalności czarnego death metalu ze sprawdzonymi przez lata obskurnymi patentami znanymi z poprzednich płyt HornoKracy i Applause: JHVH Elohim Met. Zdaniem tych, którym do tej pory dane było poznać zawartość krążka, aktualne oblicze Hell United można opisać wiele mówiącym określeniem: Sadistic Intent spotyka Arkhon Infaustus! Wagę tych słów możecie ocenić zapoznając się z ujawnionym przedpremierowo utworem Deathlike Cold :

Szef Hellthrasher Productions, Bartek Kosiński tak komentuje podpisanie cyrografu z tarnowskim kwartetem: Zdecydowaliśmy się nawiązać współprace z zespołem, ponieważ Hell United to ogromny, nieokiełznany potencjał i pokłady piekielnej energii, nie w pełni wylane jeszcze na ten ziemski padół. Rozmowy nie należały do najłatwiejszych. Trochę to trwało, ale udało się nam przekonać ekipę do współpracy, z czego jesteśmy cholernie zadowoleni. Po wysłuchaniu pierwszych dźwięków Aura Damage jesteśmy pewni, że album sponiewiera nie tylko polskich fanów metalu . Wierzę, że płyta odbije się szerokim echem także poza granicami naszego pięknego kraju, w czym z pewnością pomoże limitowana wersja winylowa albumu, która ukaże się w pierwszej połowie 2013 roku.

Polecane

Share This