Helloween ponownie w Polsce

Muzycy odwiedzą nas w ramach trasy United Alive World Tour Part II.


2019.12.07

opublikował:

Helloween ponownie w Polsce

fot. Franz Schepers

Po doskonale przyjętych koncertach z trasy Pumpkins United, zespół Helloween powraca do Polski. Muzyków zobaczymy 20 października 2020 roku w katowickim MCK. W ramach trasy United Alive World Tour Part II legendarny skład Helloween United przedstawi swoje najbardziej klasyczne utwory oraz nowy muzyczny materiał.

Sprzedaż biletów ruszy 11 grudnia o 10:00. Ceny wejściówek w przedsprzedaży wynoszą 160 PLN. W dniu koncertu będą o 20 PLN droższe. Organizatorem koncertu jest Metal Mind Productions.

Helloween to jeden z najlepszych materiałów eksportowych Niemiec. Uważani za ojców chrzestnych niemieckiego speed metalu, stali się jednym z najbardziej wpływowych zespołów metalowych na świecie. W trakcie swojej ponad trzydziestoletniej kariery muzycy zagrali na największych festiwalach metalowych, wśród których można wymienić choćby Rock in Rio, Loudpark w Tokyo, Wacken czy nasz rodzimy Woodstock. Zespół wydał 15 albumów studyjnych i 3 płyty koncertowe, które łącznie sprzedały się w nakładzie 8 milionów sztuk (14 z nich pokryło się złotem, a 6 platyną).

Podczas pracy nad książką „Hellbook”, dokumentującej dotychczasową działalność zespołu, muzycy zdali sobie sprawę z tego jak wiele udało im się osiągnąć i jak wiele jeszcze przed nimi. To wtedy zrodził się pomysł trasy Pumpkins United. Andi Deris podsumował współpracę słowami: „Trasa Pumpkins United 2017 – 2019 sprawiła, że zamieniliśmy się w prawdziwy zespół. Teraz chcemy przekuć tę energię w nasz nowy krążek!”. Zespół zaszył się w studio w Hamburgu, aby pracować nad wydawnictwem, które ma być prawdziwym powrotem do korzeni Helloween.

Tagi


Polecane

Share This