Help & Roll w czwartek na Bemowie

Zagrają: Doda, De Mono, Grzegorz Markowski i Patrycja Markowska, Cate Likes Candy, Artur Gadowski, Urszula i wielu innych...


2012.04.16

opublikował:

Help & Roll w czwartek na Bemowie

Inicjatywa „HELP & ROLL”, to łańcuch ludzkich serc, zaangażowanych w szczytny cel. To ogrom, w większości anonimowej pomocy, z różnych stron, a wszystko po to, aby uratować młodego człowieka, od lat chorującego  na niewiadome do dziś schorzenie. Pomysłów jest i było wiele, jednak flagowym działaniem akcji jest koncert charytatywny, „HELP & ROLL, czyli gramy dla Daniela”. Liczymy, iż przy okazji organizacji koncertu, szeroką akcją informacyjną, dotrzemy do serca każdego Człowieka, do serca każdej z Firm, dzięki czemu uda się pomóc bardzo choremu Danielowi Lewińskiemu.

Koncert odbędzie się dnia 19 kwietna 2012 roku, o godzinie 18:00, w Amfiteatrze im. Michaela Jacksona, na warszawskim Bemowie.

 

Wystąpią m.in.: Doda, De Mono, Grzegorz Markowski i Patrycja Markowska, Cate Likes Candy, Artur Gadowski, Urszula i wielu innych…Wszyscy artyści zrzekli się swoich honorariów na rzecz Daniela!

Daniel cierpi na niewiadome do tej pory, niezdiagnozowane schorzenie, polegające na zaniku kostnym, w wyniku którego doznał on już między innymi samoistnego, patologicznego złamania kości udowej. Daniel do dziś, mimo stawianych różnych, odmiennych diagnoz, przez różne szpitale, różnych lekarzy, tak naprawdę nie wie, w czym tkwi problem jego schorzenia.

Najgorsze jest to, iż mijają lata i mimo wielu prób leczenia, wciąż nie ma odpowiedzi, na najważniejsze z pytań, co siedzi w kościach Daniela. Co jest przyczyną jego bólu i pogarszającego się stanu zdrowia?

Pierwszą medyczną diagnozą, po patologicznym złamaniu kości udowej, u Daniela, był rak kości. Jedna z najgorszych, możliwych odmian nowotworu, Ewing Sarcoma.

Po roku leczenia na rozpoznaniu raka, po przyjęciu 13 kursów chemii, po przeprowadzeniu operacji połączonej z wycięciem ponad dwudziestu centymetrów kości udowej i wstawieniu endoprotezy, okazało się, iż materiał DNA, na którym postawiono diagnozę, nie należał do Daniela!

Kolejne próby leczenia i diagnozowania, nie przyniosły do dnia dzisiejszego poprawy zdrowia Daniela, ani rozpoznania choroby.

Na początku marca tego roku, Daniel Lewiński, rozpoczął leczenie w zagranicznej klinice. Danielowi, przy pomocy Ludzi Dobrej Woli, udało się pozyskać środki na pierwszy, diagnostyczny, etap leczenia, przeprowadzonego, w Uniwersyteckim Szpitalu (Universitätsklinikum), w Münster, w Niemczech. Obecnie Daniel nie posiada środków na dalsze leczenie. Jedną z bieżących potrzeb jest konieczne przeprowadzenie bardzo poważnej i skomplikowanej operacji. Na jej wykonanie potrzebna jest bardzo duża suma pieniędzy.

Koszt planowanej operacji to, aż 52.500,00 € (euro).

By nie dopuścić do pogłębiania się u Daniela choroby, sprawą priorytetową jest doprowadzenie do tego, aby Daniel powrócił w jakiejś części, do fizycznej sprawności!

Całość leczenia jest kosztowna i niestety, poza zasięgiem finansowym Daniela, który jest osobą niepełnosprawną, z orzeczonym kalectwem, utrzymującym się ze świadczenia rentowego.

 

Bilety w cenie 35 zł do kupienia m.in. na eBilet.pl i w kasach EMPIK.

 

Więcej o akcji na rzecz Daniela: www.helpandroll.pl, www.facebook.com/HelpAndRoll

Polecane

Share This