Hemp Gru: „Nie hejtujemy całej nowej fali”


2018.10.30

opublikował:

Hemp Gru: „Nie hejtujemy całej nowej fali”

fot. mat. pras.

Na dwa tygodnie przed oficjalną premierą najnowszego wydawnictwa pt. „Eter”, zespół Hemp Gru odwiedził Studio U22, by w ramach „Piątków z nową muzyką” zaprezentować materiał i opowiedzieć o nim. Bilon, Wilku, Żary i Szwed opowiedzieli o procesie pracy nad materiałem oraz o kontrowersjach towarzyszących publikacji singli.

Najwięcej zamieszania wywołał oczywiście singiel „Fake MC”. W klipie widzieliśmy postać stylizowaną na Young Multiego. W połączeniu z tekstem utwór powszechnie odebrano jako atak na nową szkołę rapu. – Tu wcale nie chodzi o młodą scenę tylko o fake mc’s , którzy również występują w starej szkole – wyjaśniali artyści na Facebooku.

Podczas spotkania Bilon rozwinął tę myśl, wyjaśniając: – To nie jest tak, że my hejtujemy całą nową falę raperów. Zwyczajnie drażni nas, gdy ktoś kseruje styl raperów z Ameryki jeden do jednego i chce się na tym wybić w Polsce. Jest mnóstwo młodych i zdolnych raperów. Ci, do których jest kierowany ten kawałek, powinni o tym wiedzieć.

Artyści regularnie publikują kolejne single zapowiadające nową płytę. W sieci właśnie pojawił się szósty utwór zatytułowany „Klepsydra”. „Eter” ukaże się 9 listopada. Tego samego dnia ruszy trasa koncertowa, której szczegóły znajdziecie tutaj.

Polecane


Share This