Hey Unplugged – wiosną siedem akustycznych koncertów

Zespół ponownie wyłącza prąd.


2014.01.17

opublikował:

Hey Unplugged – wiosną siedem akustycznych koncertów

Po pięciu latach od ogromnego sukcesu trasy Unplugged i sześciu latach od wydania albumu z serii „MTV Unplugged”, który zyskał status podwójnie platynowego – Hey ponownie zagra swój materiał w wersji akustycznej. Na potrzeby tej wyjątkowej trasy skład zespołu zostanie poszerzony o zaprzyjaźnionych, doskonałych muzyków. Znane rockowe utwory Heya uzyskają nietypowe aranżacje, na scenie pojawią się skrzypce, sekcja dęta i inne akustyczne instrumenty. Repertuar z poprzedniej trasy Unplugged zostanie wzbogacony o najpopularniejsze utwory z dwóch ostatnich albumów „Miłość!, Uwaga!, Ratunku!, Pomocy!” oraz „Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan”.

W 2007 roku, z okazji 15-lecia istnienia, zespół Hey wykonał jako drugi w Polsce, po Kayah, przełomowy koncert z serii MTV Unplugged. Ich występ zaskoczył zarówno fanów, jak i sceptyków. Rewelacyjne nowe aranże, wykonanie i zaproszeni goście – Agnieszka Chylińska, Czesław Mozil i Jacek „Budyń” Szymkiewicz z Pogodno – złożyły się na niezapomniany koncert. Album z zapisem koncertu już w pierwszym dniu uzyskał status złotej płyty, która parę tygodni później pokryła się platyną. Album „MTV Unplugged” przez miesiąc utrzymywał się na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się płyt oraz zdobył trzy Fryderyki 2008.

Kultowy koncert był impulsem do wyruszenia w 2008 roku w trasę Unplugged, która obejmowała całą Polskę i okazała się ogromnym sukcesem. Na scenie oprócz podstawowego składu pojawiły się skrzypce, wiolonczela, instrumenty dęte i klawiszowe, a nawet lira korbowa.

MTV Unplugged, czyli bez prądu, to projekt, który od ponad dwudziestu lat cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Od 1989 roku, kiedy to pierwszy raz stacja telewizyjna zorganizowała tego typu koncert, w Unplugged wystąpiły takie gwiazdy jak Nirvana, Oasis, The Cure, czy Pearl Jam, udowadniając, że akustyczne dźwięki mogą mieć więcej energii niż niejedna gitara elektryczna.

Daty koncertów Hey Unplugged:

21.03 – Wrocław, Hala Stulecia

23.03 – Gdańsk, Polska Filharmonia Bałtycka

24.03 – Bydgoszcz, Opera Nova

28.03 – Kraków, Centrum Kijów

29.03 – Poznań, Sala Ziemi MTP

04.04 – Łódź, Wytwórnia

06.04 – Warszawa, Sala Kongresowa

Polecane

Share This