Hip Hop Kemp 2012 (literka M – ciąg dalszy)

Do line-upu Festiwalu z atmosferą dołącza Madlib!


2012.06.11

opublikował:

Hip Hop Kemp 2012 (literka M – ciąg dalszy)

Dawno, dawno temu zapowiedzieliśmy Wam, że ze względu na ilość materiału wybuchowego, literę „M” musimy rozdzielić na dwie odsłony. Nadszedł czas, by zaprezentować drugą z nich… – piszą organizaotrzy – Zaczynamy od prawdziwej bomby. Jeden z najgenialniejszych producentów w historii hip-hopu – Madlib, którego na scenie wspierać będzie Freddie Gibbs!

Kolejnym polskim raperem, który wystąpi na głównej scenie będzie Małpa, który cały czas pracuje nad nowym krążkiem. Słowaków reprezentować będzie znana już legenda kempowej sceny Moja Reć. Na sam koniec niespodzianka dla fanów g-funkowych piszczał – prosto z Pasadeny do Hradec Kralove przyleci i przywiezie ze sobą kalifornijskie słońce DAM-Funk!

Swoją obecność na tegorocznym festiwalu potwierdził również legendarny filar Beat Junkies – DJ J.Rocc, który wesprze swoją ekipę podczas ich showcase’u, ale również będzie towarzyszył na scenie Madlibowi.

Madlib – człowiek o tysiącu twarzach. Beat Konducta, Quasimoto, Loopdigga to tylko niektóre z nich, ale możemy mieć pewność, że obojętnie której by nie użył, za każdym razem pokaże nam jakim magikiem potrafi być zarówno za deckami, jak i za majkiem! Sam o sobie mówi “DJ first, producer second, and MC last”, ale na każdym z tych pól może pochwalić się ogromnym uznaniem i sukcesami. Bez wątpienia jest jednym z najbardziej utalentowanych współczesnych producentów hip hopowych, a wszyscy Kempowicze będą mieli w tym roku zaszczyt zobaczyć na żywo jak daje upust swojej energii na hradeckiej scenie! Towarzyszyć mu będzie Freddie Gibbs – jeden z freshmanów magazynu XXL w 2010 roku.

Małpa – jeszcze trzy lata temu kimał po namiotach niczym nikomu nieznany kempowicz, a na dźwięk jego ksywy na twarzach ludzi błąkał się szyderczy uśmiech. Jednak po usłyszeniu jego pierwszego krążka wielu po prostu opadła szczęka. Raper, który rozsławił Toruń bardziej niż Kopernik i pierniki razem wzięci, który w tym roku, raptem trzy lata po debiucie, już drugi raz zagości na scenie Hip Hop Kempu. Jego cechy rozpoznawcze to konkretne teksty, głośny bas i to „coś” czego mogą mu zazdrościć nawet starzy hiphopowi wyjadacze.

Moja Reć to już Kempowi weterani. Członkowie słowackiej ekipy mają tyle talentu, że mogliby puszczać płytę co tydzień. Na szczęście mają równie dużo rozwagi aby umiejętnie selekcjonować materiał i dzielić się z fanami tym, co najlepsze. Ich show podczas Hip Hop Kempu 2012 to gwarancja najwyższej jakości rapu od naszych południowych sąsiadów.

DAM Funk to oldschoolowiec w pełnym tego słowa znaczeniu. Już od roku 1988 zaskakuje fanów przyjemnymi produkcjami, funky wokalem oraz umiejętnościami za gramofonem czy keyboardem. Po hardcore’owych rapowych występach każdemu przyda się trochę chillout’u, a ten pan nam go bankowo zapewni!

Polecane

Share This