Hip Hop Kemp rozkręca się na dobre

Kilka dni po ogłoszeniu aż 10 nowych wykonawców, organizatorzy ujawniają kolejnych artystów.


2018.04.28

opublikował:

Hip Hop Kemp rozkręca się na dobre

fot. materiały prasowe

Hip Hop Kemp rozkręca się na dobre. Kilka dni po ogłoszeniu aż 10 nowych wykonawców (m.in. Young M.A i Bahamadia), organizatorzy postanowili podzielić się kolejną pulą tegorocznych artystów. Wśród nowej dwunastki znalazło się miejsce dla pierwszych polskich gwiazd: Grubsona, Żabsona i powracającego do gry, kultowego składu Zipera.

Grubson to jeden z tych artystów, którzy hiphopową zajawkę zapisaną mają w DNA! Już jako nastolatek zaczynał kręcić lokalne rap imprezy, co w prostej linii zaprowadziło go do pierwszych nagrywek. Unikatowe połączenie boombapowej energii z wpływami raggamuffinowego vibe’u zaowocowało milionami wyświetleń na YouTube, dziesiątkami tysięcy sprzedanych krążków i przede wszystkim potężnym gronem oddanych fanów, których na pewno nie zabraknie też podczas powrotu Grubego z livebandem na kempową scenę!

Ciężko znaleźć na polskiej scenie postać, która w podobnym czasie osiągnęła tak ogromny sukces komercyjny, jak Żabson. Zupełnie nas to nie dziwi – charakterystyczna stylówka, niebanalne flow i viralowy potencjał tego gracza stawiają go na kompletnym czele krajowej nowej szkoły. Koncerty Żaby to również nowa, energetyczna jakość, którą wspólnie przetestujemy w Hradec Králové!

Powrót do gry tak legendarnego składu nie mógł umknąć organizatorom HHK! W momencie gdy O.N.F.R. osiąga pełnoletność, Pono Koras i Fu po latach spędzonych na indywidualnych działaniach postanowili znów połączyć swoje siły. Nie ma tu jednak mowy o odcinaniu kuponów, kultowa ekipa wraca z zupełnie nowym materiałem, krążkiem “Meritum.”, który już od pierwszego singla zapowiada się rewelacyjnie. Nie inaczej zapatrujemy się na kempowy koncert Zipery, który będzie bez wątpienia jednym z najważniejszych momentów tegorocznej edycji!

To, że Kemp bez Kontrafaktu jest jak langosz bez czosnku wiemy od wielu lat, ale tym razem cała reprezentacja gospodarzy szykuje się naprawdę pysznie! Do Rytmusa i jego ziomków dołącza filar słowackiej sceny, znany z H16 Majk Spirit, powracający po latach do regularnego grania, legendarni Chaozz i Trosky oraz dobrze znany całej freestyle’owej publice Strapo w towarzystwie niezawodnego DJ Spinhandz!

Zachodnia scena również nie pozostaje w tyle i dorzuca do kempwego programu swoich najlepszych reprezentantów! Za niemiecką rap jakość odpowiadał będzie Trettmann, na spółkę z dobrze znanym kempowej publiczności duetem T9 i Camufingo. Wprost z Wiednia do Hradec przyjedzie natomiast austriacki wyjadacz – T-Ser.

Tym samym, cała ta ekipa dołącza do m.in. ogłoszonych już wcześniej Joynera Lucasa, Young M.A, Chief Keefa, Devina the Dude czy ekipy Hilltop Hoods. Tegoroczna edycja festiwalu Hip Hop Kemp odbędzie się tradycyjnie w oddalonym o 50 kilometrów od polsko-czeskiej granicy Hradec Kralove, pomiędzy 23, a 25 sierpnia.

Polecane

Share This