Hip-hop zlekceważony na Fryderykach? Branża reaguje natychmiast

Nagrody hip-hopowe zostaną wręczone w 14 kategoriach.


2019.03.14

opublikował:

Hip-hop zlekceważony na Fryderykach? Branża reaguje natychmiast

fot. mat. pras.

Fryderyk w hip-hopowej kategorii budził kontrowersje od lat. W 2018 Dawid Bartkowski przytaczał burzliwe losy nagrody w felietonie „Hip-hopowe Fryderyki w oparach absurdu”. W kuluarach od dawna mówi się, że branża rapowa chciałaby mieć własne, liczące się nagrody. Wygląda na to, że wreszcie się takich doczeka.

Już jesienią pisaliśmy o plotkach, sugerujących by organizatorzy Polish Hip-Hop Festivalu przymierzali się do wręczania własnych nagród. Dawid będący dyrektorem artystycznym płockiej imprezy mówił nam wówczas: – Teraz, w listopadzie, mogę odpowiedzieć dyplomatycznie – nie zaprzeczam, nie potwierdzam. Zdradzę tylko, że w 2019 roku planujemy zrobić festiwal z jeszcze większym rozmachem, jednak na tym etapie nie mogę mówić o dodatkowych atrakcjach. Nie ukrywam jednak, że polska branża na pewno by na tym zyskała. Dziś wiemy już, że faktycznie coś było na rzeczy.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom słuchaczy rapu w Polsce, postanowiliśmy stworzyć nowe wydarzenie, ściśle powiązaną z organizowanym od 2013 roku, największym polskim festiwalem hip-hopowym odbywającym się w Płocku. Ostatnia, szósta edycja, która odbyła się w 2018 roku, zgromadziła ponad 14 500 uczestników w różnym wieku. To właśnie popularność i renoma festiwalu, zmusiły nas do stworzenia Polish Hip-Hop Music Awards – poinformowali dziś organizatorzy największej hip-hopowej imprezy w Polsce. Pierwsza gala ma się odbyć w przyszłym roku.

Przygotowania do tego wydarzenia trwają od prawie pół roku. Od kilkunastu tygodni prowadzimy rozmowy ze sponsorami, partnerami medialnymi i jedną ze stacji telewizyjnych. Nagrody zostaną przyznane w 14 kategoriach i zostaną wręczone na początku 2020 roku podczas uroczystej gali. Prowadzącymi uroczystość będą prezenterzy telewizyjni związani z kulturą hip-hop, a laureatów wyłonią członkowie Rady Programowej Polish Hip-Hop Music Awards złożonej ze znanych i cenionych w polskim środowisku hip-hopowym dziennikarzy muzycznych, youtuberów i blogerów. Na gali znajdą się także przedstawiciele mediów, partnerzy i widzowie – zapowiadają inicjatorzy akcji.

Polish Hip-Hop Music Awards

Artyści powalczą o statuetkę Polish Hip-Hop Music Awards w następujących kategoriach:

– płyta roku
– singiel roku
– street singiel roku
– utwór roku
– kooperacja roku
– artysta roku
– zespół roku
– debiut roku
– odkrycie roku
– wydarzenie roku
– nielegal roku
– producent roku
– video roku
– featuring roku

Wierzymy, że Polish Hip-Hop Music Awards będą wyjątkowym, rzetelnym i jak najbardziej obiektywnym podsumowaniem 2019 roku w polskiej branży hip-hopowej. Pierwsza edycja odbędzie się na początku 2020 roku. Obiecujemy, że przez te kilkanaście miesięcy należycie przygotujemy ceremonię, która będzie w pełni profesjonalnym i niepowtarzalnym wydarzeniem w naszym kraju – zapowiadają organizatorzy, dodając, że szczegóły gali poznamy jesienią.

Polecane

Share This