Holly Blue zagrają na TOPTrendy

Mysłowicka grupa Holly Blue weszła do finałowej dziesiątki prestiżowego konkursu Sopot TOPtrendy Festiwal 2013.


2013.05.28

opublikował:

Holly Blue zagrają na TOPTrendy

W czerwcu wystąpi na scenie Opery Leśnej w Sopocie obok najpopularniejszych młodych artystów ostatnich miesięcy.

Eliminacje do konkursu „trendy 2013” trwały ponad trzy tygodnie. W tym roku finałową dziesiątkę wybrały znane i cenione osobowości dziennikarstwa muzycznego oraz przedstawiciele Telewizji Polsat: Paweł Sztompke (Program I Polskiego Radia), Piotr Baron (Program III Polskiego Radia), Darek Maciborek (RMF FM), Rafał Olejniczak (Radio ZET), Jarosław Barwiak (Złote Przeboje), Marcin Sobesto (Radio PIN), Bogusław Potoniec (Radio ESKA), Przemek Grabowski (RMF MAXXX) oraz Nina Terentiew (dyrektor programowy i członek zarządu Telewizji POLSAT) i Marcin Perzyna (dyrektor Sopot TOPtrendy Festiwal).

Jedenasta edycja Sopot TOPtrendy Festiwal odbędzie się w dniach: 7-9 czerwca 2013. Finalistów konkursu zobaczymy na scenie już 8 czerwca w koncercie „trendy”. Holly Blue wykona w konkursie utwór „Lemon”, wybrany Piosenką Tygodnia w Programie 1. Polskiego Radia.

Holly Blue to 18-letnia wokalistka i pianistka Sonia oraz znany m.in. z grup Marians i Gutierez muzyk i producent Emil Blant. Mysłowicki zespół łączy artystyczną ambicję z dużym potencjałem komercyjnym. Teledyski do ich piosenek w internecie zobaczyło już ponad 150 tysięcy osób. Debiutancka płyta „First Flight” potwierdziła wiązane z zespołem nadzieje. Na płycie znalazło się 9 premierowych utworów autorskich i cover przeboju „྆-྇” The Connells. Całość jest anglojęzyczna.

– „First Flight” to ładna i elegancka płyta. Bez kompleksów można wysyłać ją w świat z naklejką PL na tylnej szybie – pisze musicnow.pl.

Pierwszy, limitowany nakład płyty (1000 egz.), ukazał się w specjalnej szacie graficznej. W nawiązaniu do nazwy zespołu (Holly Blue to egzotyczny motyl), album przypomina klaser na motyle. Dołączono nawet lupkę powiększającą, dzięki której można m.in. poznać słowa piosenek i obejrzeć kilka motylich transformacji wokalistki. Koncertowa prapremiera debiutanckiej płyty Holly Blue odbyła się 23 listopada 2012 na Europejskich Targach Muzycznych w Warszawie. Zaraz potem zespół ruszył na wspólne koncerty z Selah Sue (oficjalny support na polskiej trasie belgijskiej gwiazdy pop).

Najbliższy koncert Holly Blue w sobotę 1 czerwca w Parku Hallera w Dąbrowie Górniczej.

Polecane

Share This