Hozier przyjedzie do Polski

Artysta zawita do nas, by promować nowy album.


2019.02.13

opublikował:

Hozier przyjedzie do Polski

Hozier fot. Rachael Wright

Hozier wraca do Polski. Artysta wystąpi u nas w ramach promocji najnowszego albumu „Wasteland, Baby!”, który ukaże się 1 marca. Muzyk zagra w warszawskim Palladium 7 września. Bilety będą dostępne w ogólnej sprzedaży od piątku, 22 lutego, od godz. 10:00 na LiveNation.pl.

Płyta „Wasteland, Baby!” jest następcą epki „Nina Cried Power”, na której Hozier współpracował m.in. z Mavis Staples i Bookerem T. Jonesem. Wydawnictwo ukazało się we wrześniu 2018 i do tej pory w serwisach cyfrowych odsłuchano ten tytuł ponad 26 milionów razy. Tytułowy utwór z „Nina Cried Power” to również piosenka otwierająca nowy, długogrający album artysty. Warto dodać, że kawałek trafił na playlistę ulubionych numerów 2018 roku Baracka Obamy.

Ważnym elementem albumu jest również obecny singiel „Movement”. Zaledwie w ciągu dwóch miesięcy utwór zdobył prawie 21 mln streamów, jak również szybko zyskał uznanie fanów na koncertach.

Jestem niezwykle podekscytowany mogąc ogłosić premierę mojego nowego albumu, „Wasteland, Baby”! Powstawał ponad rok, więc cieszę się, że w końcu mogę odsłonić wszystkie karty i podzielić się moją pracą. Chciałbym gorąco podziękować fanom i słuchaczom za nieustające wsparcie pomiędzy płytami. Do zobaczenia na koncertach wkrótce – mówi Hozier.

Hozier zyskał rozgłos na całym świecie za sprawą światowego hitu „Take Me To Church”. Utwór otrzymał nominację do Grammy w kategorii Piosenka Roku, zatriumfował w tej samej kategorii podczas BBC Music Awards w 2015 roku. W samej Wielkiej Brytanii do dziś sprzedało się ponad 2,23 mln egzemplarzy singla. Kolejne ważne utwory w dyskografii artysty to „Someone New”, „Cherry Wine” oraz „From Eden”. Debiutancki album wokalisty zatytułowany po prostu „Hozier” na całym świecie kupiło ponad 4 mln osób.

Tagi


Polecane