Iggy Azalea użyła zbyt ciemnego podkładu i spadła na nią fala krytyki. Fani oskarżają ją o blackfishing

Raperka odpowiedziała na niedorzeczne zarzuty niektórych fanów


2021.07.05

opublikował:

Iggy Azalea użyła zbyt ciemnego podkładu i spadła na nią fala krytyki. Fani oskarżają ją o blackfishing

Pamiętacie te wszystkie artykuły w zagranicznych mediach za każdym razem, kiedy w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo, któryś z artystów ucharakteryzowany był na czarnoskórego wokalistę? Za każdym razem, za tego typu praktyki brytyjskie i amerykańskie media krytykowały producentów programu. Wykorzystanie blackface’u do dziś budzi skrajne emocje – przypomnijmy, że w latach segregacji rasowej, biali aktorzy malowani byli na czarno, bo czarnoskóre osoby nie mogły występować w filmach…

Teraz podobne kłopoty, co producentów polsatowskiego show, spotkały Iggy. W jednej ze scen swojego najnowszego teledysku, raperka ma długie czarne włosy, a jej skóra jest kilka tonów ciemniejsza niż zwykle.

 

Część osób od razu oskarżyło artystkę o blackfishing w komentarzach pod teledyskiem. Iggy podeszła do tych oskarżeń dość zdrowo – nazwała je śmiesznymi i niedorzecznymi. Azalea wskazała, że podczas tej sceny do make-upu użyła podkładu Armani numer 6 i jest o to dokładnie ten sam odcień, którego używa od przynajmniej trzech lat. Raperka stwierdziła także, że oskarżenia pochodzą od osób, które chcą stworzyć w sieci gówno-burzę z niczego.

 

 

Polecane

Share This