Ikona trip-hopu, fabularne sny Brodki i młody rap – poznaliśmy pierwszych artystów festiwalu WROsound

Impreza odbędzie się w lipcu.


2023.03.16

opublikował:

Ikona trip-hopu, fabularne sny Brodki i młody rap – poznaliśmy pierwszych artystów festiwalu WROsound

fot. Mikołaj Majchrzak

Headlinerem pierwszego dnia festiwalu został Tricky, żywa legenda trip-hopu, brytyjski wokalista i producent muzyczny. Szerokiej publiczności znany ze współpracy z Massive Attack, ale również barwnej, solowej kariery, podczas której powstał kultowy już album „Maxinquaye”, zatytułowany na cześć zmarłej matki artysty. Na WROsoundowej scenie towarzyszyć mu będzie nasza rodaczka, Marta Złakowska, wokalistka pochodząca z Krakowa. Duet pracuje obecnie nad solowym krążkiem artystki, który ukaże się za pośrednictwem wytworni Tricky’ego, False Idols.

Idealną co-headlinerką tego wieczoru będzie Brodka – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, reżyserka klipów, producentka oraz artystka konceptualna, która tyle samo uwagi poświęca warstwie muzycznej, tekstowej, jak i wizualnej wszystkiemu, co tworzy. Najnowszy, polskojęzyczny minialbum „Sadza” ukazuje niezwykle liryczną i intymną stronę Brodki. Producentem płyty jest 1988, który dołączył również do zespołu na czas koncertów z nowym materiałem.

W nietuzinkowy „mental trip” – z pomocą kawałków z debiutanckiej płyty „manifest” i zapowiedzianego już krążka „nowe życie” – zabierze nas asthma, młody raper pochodzący z Bielska-Białej. Na scenie usłyszycie go z zespołem, który charakteryzuje się mocną, punkową energią.

Festiwal otworzy skład Serca. Ich żywiołowy koncert na scenie Tak Brzmi Wrocław podczas festiwalu WROsound 2022 spowodował awans na scenę główną kolejnej edycji – jest to jeden z elementów wspierania lokalnych artystów przez organizatorów. Serca to zespół założony przez producentów Radka Baranowskiego i Kamila Jagiełło, którzy do współpracy zaprosili rapera i wokalistę Kowalczyka.

Pierwszą artystką tegorocznej odsłony sceny Tak Brzmi Wrocław – projektu, który od dwóch lat prezentuje wyłącznie lokalnych artystów, nawiązując tym samym do początków festiwalu – jest Guest Julka, autorka tekstów, wokalistka i raperka. Sama o sobie mówi, że jest zawieszona gdzieś między soulem a rapem.

Tegoroczna edycja festiwalu WROsound, organizowanego przez Strefę Kultury Wrocław, odbędzie się w dniach 14-15 lipca na placu przed Impartem. Bilety z pierwszej puli będą dostępne na stronach: www.wrosound.com, www.strefakultury.pl oraz www.eventim.pl od 21 marca. W pierwszej puli za pojedynczy bilet zapłacimy 119 złotych, 209 złotych za dwudniowy karnet.

14 lipca: Tricky, Brodka, asthma, Serca, Guest Julka i inni
15 lipca: TBA

Polecane

Share This