IMPREZA TYGODNIA: Cieszanów Rock Festiwal 2016

3 x Kazik, 18 - 21 sierpnia 2016, Cieszanów.


2015.12.24

opublikował:

IMPREZA TYGODNIA: Cieszanów Rock Festiwal 2016

Cieszanów Rock Festiwal to jeden z najbardziej rozpoznawalnych festiwali rockowych w Polsce. Odbywa się w niewielkim Cieszanowie na Podkarpaciu, u wrót Roztocza. CRF jako ugruntowana marka festiwalowa, odznaczająca się europejskim poziomem artystycznym i technicznym, na trwałe wpisał się w kalendarz największych imprez muzycznych w kraju. Według rankingu magazynu muzycznego „Machina”, Cieszanów Rock Festiwal znalazł się na trzecim miejscu wśród najlepszych polskich festiwali muzycznych. Cieszanów Rock Festiwal stał się również bohaterem reportażu „Rockman”, wyemitowanego  na antenie TVP 2. Ubiegłoroczna edycja zgromadziła ponad 20-tysięczną publiczność. To już festiwal nie tylko o zasięgu ogólnopolskim, ale również międzynarodowym. Potwierdzi to kolejna, siódma już edycja imprezy, która odbędzie się w Cieszanowie w dniach 18 – 21 sierpnia 2016 roku.

„3 x Kazik” na Cieszanów Rock Festiwal 2016

Pamiętacie tłumy widoczne w wideoklipie do piosenki „Prosto” z ostatniej płyty Kultu? To publiczność Cieszanów Rock Festiwal z 2013 roku, gdzie podczas koncertu zespołu Kult został nakręcony ten teledysk:

Siódma edycja Cieszanów Rock Festiwal odbędzie się w dniach 18 – 21 sierpnia 2016 roku. Pierwszym potwierdzonym artystą jest Kazik Staszewski, który po trzech latach wraca do programu podkarpackiego festiwalu, tym razem jako bohater przeglądu monograficznego „3 x Kazik”.

Przeglądy monograficzne polskich artystów to już stały punkt Cieszanów Rock Festiwal. Tradycję koncertów z serii „3x…” zapoczątkował Muniek Staszczyk, który na cieszanowskiej scenie wystąpił z zespołami T.Love Alternative, Szwagierkolaska oraz Shamboo plus Muniek. W 2015 roku w trzech odsłonach muzycznych zaprezentował się Pablopavo. Laureat „Paszportu Polityki” zagrał z formacjami Vavamuffin, Pablopavo i Ludziki oraz Zjednoczenie Sound System.

Coraz wyraźniej krystalizuje się wizja festiwalu, która towarzyszy nam od kilku lat. Cieszanów Rock Festiwal staje się sierpniowym centrum polskiej muzyki. Tutaj odbywają się wyjątkowe koncerty retrospektywne takie jak specjalne, jednopłytowe występy Pidżamy Porno, Dezertera, Comy, przeglądy monograficzne, premierowe wykonania materiałów z nowych płyt (m.in. koncertowa premiera albumu „Tęczowa swasta” zespołu Maleńczuk & Psychodancing) czy zdjęcia do teledysków i rejestracje DVD czołowych polskich zespołów rockowych (Kult, T.Love Alternative, Luxtorpeda). Siódma edycja CRF należy do Kazika Staszewskiego, artysty, którego polskiej publiczności przedstawiać nie trzeba. Przymiarki do tego wyjątkowego przedsięwzięcia trwały bardzo długo. Jesteśmy szczęśliwi, że to właśnie Kazik zawładnie naszą sceną w 2016 roku – zapowiada Artur Tylmanowski, kurator programowy festiwalu.

Polecane

Share This