IMPREZA TYGODNIA: Rock In Summer – Body Count ft. Ice-T / Suicidal Tendencies

Warszawska odsłona Rock In Summer już 16 czerwca.


2015.05.26

opublikował:

IMPREZA TYGODNIA: Rock In Summer – Body Count ft. Ice-T / Suicidal Tendencies

16 czerwca w Parku Sowińskiego Rock In Summer. W rolach głównych wystąpią dowodzona przez Ice`a-T kultowa grupa Body Count (na zdjęciu) oraz legendarni Suicidal Tendencies. W roli supportu pojawi się polski zespół Hope.

Body Count to amerykańska grupa rapcore’owa, powstała w 1990 roku w Los Angeles z inicjatywy Ice`a-T i Erniego C. Muzycy jako pierwsi połączyli inspiracje hiphopowe, heavy metalowe i hard rockowe, wyprzedzając Rage Against The Machine, Limp Bizkit czy Linkin Park. Body Count to pełnowymiarowy zespół metalowy, dowodzony przez legendarnego rapera, dzięki któremu teksty i przekaz zyskują dodatkową moc. Kiedy w 2013 roku Ice-T ogłosił, że zespół rozpoczął prace nad nowym albumem – w środowisku muzycznym zawrzało. Temperaturę dodatkowo podniósł wielki powrót na scenę, na festiwalu Fun Fun Fun Fest. Album „Manslaughter” ukazał się w czerwcu 2014, wydany nakładem Sumerian Records.

Skład Body Count tworzą:

Ice-T

Erni C,

Vincent Price,

Ill Will

Juan Garcia

Suicidal Tendencies to legenda muzyki hardcore-punk założona w 1981 roku w Kalifornii. Twórcą zespołu jest Mike Muir (znany również jako Cyco Miko), który do dziś pozostaje jedynym stałym członkiem Suicidal Tendencies. Swoje pierwsze demo grupa zarejestrowała w roku 1982. Rok później zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Frontier Records, której nakładem na rynek trafiła debiutancka płyta zatytułowana „Suicidal Tendencies”. Znalazł się na niej jeden z najbardziej popularnych utworów S.T. „Institutionalized”. Po serii problemów natury personalnej i prawnej, w 1987 roku ukazała się druga, bardziej metalowa płyta Kalifornijczyków – „Join the Army” z klasycznym już dzisiaj nagraniem „War Inside My Head”. Grupa wciąż ewoluowała stylistycznie, zdobywając coraz większa popularność wśród fanów muzyki heavymetalowej. W roku 1989 do grupy dołączył basista Robert Trujillo (znany także z występów z zespołem Metallica), z którym Suicidal Tendencies osiągnęli największe sukcesy. EP-ka „Controlled by Hatred/Feel Like Shit… Déja Vu” (1989) oraz albumy „Lights… Camera… Revolution.” (1990) i „The Art of Rebellion” (1992) zyskały w USA status złotej płyty, a zespół koncertował m.in. u boku Metalliki i Queensryche. Szósty krążek grupy, zdecydowanie bardziej agresywny od poprzednich „Suicidal for Life” ukazał się rok później i był ostatnim, na którym wystąpili Rocky George (gitara), Robert Trujillo (bas) i Jimmy DeGrasso (perkusja).

W 1998 roku, w nowym składzie, grupa zarejestrowała materiał na EP-kę „Six the Hard Way”, utrzymaną w stylu hardcore punk / skate punk. W podobnej konwencji nagrany został album „Freedumb” wydany w roku 1999 oraz krążek „Free Your Soul and Save My Mind” (2000). W 2013 roku zespół wystąpił na festiwalu w Jarocinie, w związku z promocją płyty zatytułowanej „13”. Na 2015 rok Suicidal Tendencies zaplanowali m.in. dużą trasę po Europie, w ramach której odwiedzą Polskę.

Skład warszawskiej odsłony Rock In Summer uzupełni poznańska grupa Hope, która doskonale łączy inspiracje hiphopowe i metalowe i dała się już poznać publiczności w całym kraju licznymi występami. W ubiegłym roku debiutowali krążkiem „Da Best Of”, który stanowi podsumowanie ich dotychczasowych dokonań.

Bilety na warszawską edycję Rock In Summer znajdziecie na Eventim.pl.

Polecane

Share This