Indios Bravos zapowiadają trasę koncertową

Koncertom będzie towarzyszyć premiera limitowanego wydawnictwa.


2019.10.03

opublikował:

Indios Bravos zapowiadają trasę koncertową

foto: Rafał Kudyba / mfk.com.pl

We wrześniu w sieci pojawił się klip do premierowego numeru Indios Bravos „Nie chcę (takie moje prawo)”. Fani grupy wkrótce będą mieli okazję usłyszeć tę piosenkę na żywo. W listopadzie formacja Piotra Banacha odwiedzi pięć polskich miast – Kraków, Wrocław, Warszawę, Poznań i Gdańsk. Indios Bravos otrzymali propozycję występu na festiwalu w Jarocinie, ale zrezygnowali z niej, by przygotować się do trasy. Nieaktywna od kilku lat grupa wraca na scenę tylko na tych kilka koncertów z okazji XX-lecia wydania albumu „Part One”.

Trasie będzie towarzyszyć okolicznościowa płyta, która będzie zawierać największe przeboje grupy, premierowe piosenki oraz kilka rarytasów. Płyta nie trafi do szerokiej dystrybucji, będzie można ją nabyć jedynie na koncertach. Pierwsze 300 osób, które kupią bilety na koncert w każdym mieście, otrzyma egzemplarz wydawnictwa gratis.

Rozpiska trasy:

08.11 – Kraków, Kwadrat
09.11 – Wrocław, A2
16.11 – Warszawa, Progresja
22.11 – Poznań, Zamek
29.11 – Gdańsk, B90

Kiedy w roku 2016 zakończyliśmy działalność koncertową, obiecaliśmy Wam, że jeszcze się spotkamy. W roku 2019 jest ku temu doskonała okazja.

Równo 20 lat temu pod szyldem Banach & Indios Bravos ukazała się nasza pierwsza płyta – „Part One”. Powstała jako solowa płyta Piotra Banacha, wtedy lidera i gitarzysty rockowej grupy Hey, który od połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia szukał nowych środków wyrazu w szeroko rozumianej muzyce elektronicznej. Początkowo miał to być projekt wyłącznie studyjny, zrealizowany we współpracy z wokalistą Piotrem „Gutkiem” Gutkowskim.

Pierwsza zapowiedź płyty ukazała się w roku 1997 w postaci piosenki „Drogi”, a finalnie płyta „Part One” miała swoją premierę w maju 1999 roku. Jej zawartością było kilkanaście utworów utrzymanych w stylistyce, którą obaj twórcy określali mianem „cyber-reggae”. Były to po prostu piosenki z charakterystycznym dla muzyki reggae transowym rytmem, zaaranżowane i wykonane za pomocą instrumentów elektronicznych. Następstwem tej płyty było rozpoczęcie regularnej działalności koncertowej i wydawnicze, poprzedzonej rozszerzeniem składu.

Wiele lat od tamtych wydarzeń chcielibyśmy zaproponować swojego rodzaju podróż sentymentalną i spotkać się z Wami jesienią tego roku na kilku koncertach, których motywem przewodnim byłoby 20-lecie „Part One” – komentuje grupa.

 

Polecane

Share This