Izraelczycy zabili Polaka pomagającego Palestyńczykom. Peja porównuje izraelskiego przywódcę do Hitlera

Coraz trudniej nie zgodzić się tego typu porównaniami


2024.04.03

opublikował:

Izraelczycy zabili Polaka pomagającego Palestyńczykom. Peja porównuje izraelskiego przywódcę do Hitlera

fot. Daniel Perz

Wczoraj, w Strefie Gazy doszło do ataku izraeleskiego wojska na siedmiu pracowników organizacji World Central Kitchen, wśród których był Polak – Damian Soból. Po taka sił rakietowych Izraela i śmierci swoich pracowników, WCK wstrzymało swoją działalność w regionie.

– To był błąd, który nastąpił po błędnej identyfikacji w nocy, podczas działań wojennych, w bardzo skomplikowanych warunkach. To nie powinno było się zdarzyć – powiedział szef sztabu armii izraelskiej, generał Herci Halewi.

Najsmutniejsze jest to, że nawet według specjalistów wypowiadających się na temat samego konfliktu w Strefie Gazy, trudno uwierzyć, że do zdarzenia doszło przez przypadek. Konwój samochodów World Central Kitchen był doskonale oznaczony jako ten niosący pomoc cywilom, a trasa przejazdu była zgłaszana władzom Izraela. Dla zgłębienia samego tematu, polecamy Wam rozmowę Piotr Zychowicza z Historii Realnej z dr Wojciechem Szewko.

Do tej smutnej sytuacji na swoim Instagramie odniósł się Peja. Raper oznaczył prezydenta RP w story przedstawiającym zdjęcie ofiar ataku, zostawiając przy zdjęciu jedynie wymowny „?”. W kolejnej storce Rychu zestawił zdjęcie Adolfa Hitlera i jego świty z bardzo podobnym zdjęciem Beniamina Netanyahu. I choć na pierwszy rzut oka, porównanie może wydawać się szokujące, to nie da się już nie zauważyć, że działania Izraela wobec Palestyńczyków, zbliżone są do działań faszystów wobec Żydów w trakcie II wojny światowej.

Polecane

Share This