J Balvin z zaskakującą, rapowaną wersją utworu Metalliki

Kawałek znajdzie się na wydawnictwie towarzyszącym okrągłej rocznicy wydania "Czarnego albumu".


2021.07.22

opublikował:

J Balvin z zaskakującą, rapowaną wersją utworu Metalliki

fot. YouTube

W tym roku mija 30 lat od premiery kontrowersyjnego „Czarnego albumu”, który podzielił fanów Metalliki. Z jednej strony to właśnie ten krążek przyniósł gigantyczny hit „Nothing Else Matters” czy choćby cieszące się również ogromną popularnością „The Unforgiven”, ale z drugiej pokazał łagodniejsze oblicze zespołu, które dla części fanów było nie do zaakceptowania.

Kwartet szykuje na jesień reedycję albumu zatytułowanego po prostu „Metallica”, ale także dodatkowe wydawnictwo – „The Metallica Blacklist”, na którym znajdzie się ponad 50 coverów utworów z obchodzącego okrągłe urodziny krążka. Wśród artystów zaproszonych do współpracy znaleźli się m.in. Miley Cyrus, St. Vincent, Phoebe Bridgers, Idles, Kamasi Washington, Elton John, Corey Taylor i wielu innych. Od kilku tygodni regularnie dostajemy kolejne przeróbki, które znajdą się na opasłym wydawnictwie, dziś czas na kolejną. W sieci pojawiła się zaskakująca wersja „Wherever I May Roam” nagrana przez J Balvina. Zobaczcie, jaki pomysł na ten kawałek miał wokalista i raper.

Całość ukaże się w formie cyfrowej 10 września. „The Metallica Blacklist” będzie dostępna w formatach 4CD, 7LP i cyfrowym. Wszystkie zyski ze sprzedaży zasilą w podziale po połowie: organizację wybraną przez artystę coverującego oraz fundację All Within My Hands, założoną przez zespół w 2017 roku.

Przypominamy także rozmowę, którą specjalnie dla nas z J Balvinem przeprowadziła w ubiegłym roku Natalia Nykiel.

Polecane

Share This