Jak brzmią Polskie święta? Spotify publikuje najpopularniejsze piosenki świąteczne

W czołówce Margaret i Kayah


2022.12.24

opublikował:

Jak brzmią Polskie święta? Spotify publikuje najpopularniejsze piosenki świąteczne

Foto: Alexander Shatov / Unsplash

Z danych Spotify wynika, że w Wigilię w Polsce króluje dobrze znany hit „Last Christmas”, jednak tego dnia równie chętnie sięgamy po polskie świąteczne piosenki i tradycyjne kolędy, na czele z „Coraz bliżej święta” w wykonaniu Margaret i utworem „Ding dong” od Kayah.

Najpopularniejsze polskie świąteczne piosenki, których słuchamy 24 grudnia na Spotify to: „Coraz bliżej święta” w wykonaniu Margaret, Kayah i utwór „Ding dong”, De Su z piosenką „Kto wie?”, Czerwone Gitary – „Dzień jeden w roku” oraz Skaldowie – „Z kopyta kulig rwie”. Dwa lata temu 24 grudnia wśród 200 najchętniej słuchanych piosenek na Spotify ponad 30% stanowiły tradycyjne kolędy.

– Analizując dane dotyczące muzycznych wyborów Polaków uwagę zwraca fakt, że 24 grudnia w zestawieniu najczęściej słuchanych utworów można znaleźć wielu polskich wykonawców oraz tradycyjne kolędy. Pokazuje to, że nawet w czasach, kiedy na playlistach króluje rap, nadal w okresie świątecznym wracamy do polskich kolęd, które przypominają o tradycji i łączą pokolenia. Polacy zdecydowanie kochają święta! – komentuje Mateusz Smółka, Music Team Lead Spotify.

Niezmiennie od 5 lat najpopularniejszą playlistą na Spotify w grudniu w Polsce jest zestawienie „Idą Święta”, które zawiera ulubione polskie i zagraniczne świąteczne przeboje.

Polscy użytkownicy Spotify w swoich autorskich świątecznych playlistach chętnie umieszczają dobrze znane, zagraniczne piosenki. Jednak wśród polskich hitów, które najczęściej dodajemy do naszych bożonarodzeniowych playlist znajduje się uwielbiany utwór „A kto wie czy za rogiem” w wykonaniu Margaret & Siemacha.

W świąteczny nastrój wprowadzą nas polskie i zagraniczne zimowe przeboje, dostępne w specjalnych świątecznych playlistach na Spotify.

Najpopularniejsze polskie piosenki świąteczne w Polsce 24 grudnia 2021:

Margaret – Coraz bliżej święta
Kayah – Ding dong
De Su – Kto wie?
Czerwone Gitary – Dzień jeden w roku
Skaldowie – Z kopyta kulig rwie

Najpopularniejsze zagraniczne piosenki świąteczne w Polsce 24 grudnia 2021:

Wham! – Last Christmas
Mariah Carey – All I Want for Christmas Is You
Bobby Helms – Jingle Bell Rock
Brenda Lee – Rockin’ Around The Christmas Tree
Ariana Grande – Santa Tell Me

Polecane

Share This