Jak Onar nakłonił RAU do oddania bitu do „Stylu”? „Mam dar przekonywania i siłę perswazji”

Onar przyznaje, że początkowo RAU nie był chętny do oddania bitu.


2020.04.26

opublikował:

Jak Onar nakłonił RAU do oddania bitu do „Stylu”? „Mam dar przekonywania i siłę perswazji”

fot. Paweł Poździk // sensi&.

Recenzując na naszych łamach „Szkołę 81”, nowy album Płomienia 81, Andrzej Cała chwalił Onara i Pezeta za dobór bitów. Wśród wyróżniających si pod tym względem numerów wymienił m.in. „Styl”, nagrany wspólnie z Hemp Gru i Kaczym numer na bicie RAU.

– Jakby mi ktoś dziesięć lat temu powiedział, że taki skład nawinie na moim bicie, to bym się wp***lił w alkoholizm – komentuje dziś RAU, który pierwotnie chciał zostać bit do „Stylu” na własne potrzeby. Jak doszło do tego, że finalnie oddał go Płomieniowi

Sprawdź też: Z pozdrowieniem dla ursynowskiej starej szkoły – Andrzej Cała recenzuje nowy album Płomienia 81

Historia bitu do numeru „Styl” jest całkiem prosta i zarazem zabawna. RAUek to mój dobry koleżka i zależało mi, by jego nietuzinkowe brzmienie i styl pojawiły się na „Szkole 81”. Pojechałem do jego studia, na dachu bloku, i zaczęliśmy słuchać jego muzyki. W pewnym momencie Tomek mówi: „A tu mam jeszcze taki bit, ale go chyba nie oddam, bo jest najlepszy i sam bardzo chciałbym do niego nagrać”. Jednak ja wiedziałem, że już mu tego bitu nie odpuszczę. Znamy się z Tomkiem na tyle, że bardzo dobrze wie, że mam dar przekonywania i siłę perswazji. Bit udało mi się przechwycić – wspomina Onar.

Kilka dni później, podczas gdy szedłem napić się piwa w pubie, słuchałem tego bitu na słuchawkach i napisałem w telefonie praktycznie całą zwrotkę, w coś około 15 minut. Mieliśmy z Pawłem plan, aby zaprosić na naszą płytę chłopaków z HG. Zależało nam, by numer z nimi był wyjątkowy. „Styl” okazał się strzałem w dziesiątkę. A jak HG, to idealnie wpasowałby się też Kaczy. Jak powstał taki skład, to RAUek nie mógł dyskutować z faktami i (mam nadzieję) już nie żałował swojej decyzji. Tak zrobiliśmy jeden z moich ulubionych numerów na „Szkołę 81” – dodaje raper.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez ONAR (@onar_official)

Polecane

Share This