Jak sprzedaje się „Akademia Sztuk Pięknych”? Avi x Louis Villain chwalą się wynikami

Artyści mają powody do zadowolenia.


2021.07.07

opublikował:

Jak sprzedaje się „Akademia Sztuk Pięknych”? Avi x Louis Villain chwalą się wynikami

fot. Michał Chojnacki / @michal502

Wiosna przyniosła fanom Aviego x Louisa Villaina oczekiwane zwieńczenie „Tryptyku Sycylijskiego”. Krążek zatytułowany „Akademia Sztuk Pięknych” debiutował na pierwszym miejscu Olisu, wyprzedając w bezpośrednim starciu „Ricardo” Rycha i Magiery. Po pięciu tygodniach obecności na liście w ostatnim wydaniu płyta plasowała się pod koniec drugiej dziesiątki. Jak przekłada się to na liczby? Artyści pochwalili się dobrą wiadomością, informując, że ich trzeci wspólny album osiągnął status złotej płyty, co oznacza, że znalazł już ponad 15 tysięcy nabywców.

Złoto na szyi wisi po moim dziadku. Złoto na ścianie będzie wisieć dzięki wam! Dziękuje za zaufanie i lecimy z tym dalej – cieszy się Louis Villain.

Artyści wydali krążek w barwach własnego Moya Labelu. Na instagramowym profilu wytwórni znalazł się post, z którego dowiadujemy się, że złoto wypracowano jedynie sprzedażą nośników.

Granicę 15 tysięcy egzemplarzy przekroczyliśmy bez wliczania streamów. Po wszystkich turbulencjach i zamieszaniach udało się to zrobić w swoim tempie, na swoich zasadach, z płytą, która wieńczy dzieło o nazwie „Tryptyk Sycylijski”. To wszystko wasza zasługa! Dziękujemy! „Od zakurzonych płyt, aż po złote…” – czytamy.

Przy okazji premiery „Akademi Sztuk Pięknych” Avi x Louis Villain odwiedzili naszą redakcję, by spotkać się z Marcinem Flintem. Przypominamy Flintesencję z ich udziałem.

Polecane

Share This