Jak wybrać słuchawki bezprzewodowe?


2022.01.10

opublikował:

Jak wybrać słuchawki bezprzewodowe?

fot. mat. pras.

Słuchawki bezprzewodowe są obecnie bardzo popularne, ponieważ ich ogromną zaletą jest brak kabla, co przekłada się na większy komfort ich użytkowania. Na rynku dostępnych jest wiele modeli takich urządzeń, które różnią się parametrami i designem. Na jakie elementy warto zwrócić uwagę, kupując taki gadżet? Podpowiadamy.

Na co zwrócić uwagę wybierając słuchawki bezprzewodowe?

Wybierając słuchawki bezprzewodowe, warto zastanowić się, w jakich sytuacjach będziemy z nich korzystać. Inne modele są wygodniejsze do uprawiania sportu, a inne do słuchania muzyki czy pracy biurowej.

W przypadku słuchawek bezprzewodowych, które będą wykorzystywane podczas ćwiczeń na siłowni, czy biegania na zewnątrz należy zwrócić uwagę na to czy stabilnie trzymają się w uchu i czy nie wypadają nam podczas wykonywania niektórych czynności. W takiej sytuacji sprawdzą się modele wodoodporne, które w razie kontaktu z potem lub deszczem nie zostaną uszkodzone. Z kolei słuchawki, z których będziemy korzystać w domowym zaciszu, powinny gwarantować jak najlepszą jakość dźwięku i wygłuszenie otoczenia tak jak słuchawki bezprzewodowe JBL.

Rodzaj słuchawek bezprzewodowych

Na rynku obecnie dostępne są różne modele słuchawek bezprzewodowych — zarówno nauszne jak i douszne. Te pierwsze cechują się większymi wymiarami, a co za tym idzie mniejszą mobilnością, jednak zazwyczaj gwarantują wyższą jakość dźwięku. Najczęściej są stosowane w domu lub grania w gry. Z kolei modele douszne ze względu na swoje niewielkie gabaryty wykorzystywane są głównie na zewnątrz oraz podczas ćwiczeń. Obecne modele oferują naprawdę dobrej jakości dźwięk. Wybierając słuchawki bezprzewodowe, warto zwrócić uwagę również na zasięg ich działania. Różne modele znajdziemy na https://www.morele.net/.

Pojemność akumulatora, łączność Bluetooth, łatwość obsługi

Z punktu widzenia użytkownika niezwykle ważnym aspektem jest pojemność akumulatora. Standardowe słuchawki bezprzewodowe oferują około 8-9 godzin pracy na jednym ładowaniu, jednak najlepsze z nich mogą osiągać wynik nawet 30 godzin.

Warto zwrócić uwagę również na to, jaką wersję Bluetooth obsługuje nasz telefon. Powinien być on kompatybilny z wersją Bluetooth, którą obsługują słuchawki. Należy zwrócić na to uwagę zwłaszcza jeżeli dysponujemy starszymi urządzeniami, ponieważ słuchawki obsługują już technologie Bluetooth 5.0.

Ostatnim elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest intuicyjność obsługi słuchawek. Czy łatwo możemy regulować głośność, zmieniać utwory, czy odbierać połączenia? Sterowanie nimi możliwe jest zazwyczaj za pomocą pilota lub panelu dotykowego na muszli słuchawki.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.morele.net/.

Polecane

Share This