„Jak wychować rapera. Bezradnik” – tata Maty napisał książkę

Profesor Matczak opowiada o swojej relacji z synem.


2021.07.14

opublikował:

„Jak wychować rapera. Bezradnik” – tata Maty napisał książkę

fot. kadr z wideo

Wrzesień bez wątpienia będzie należał do rodziny Matczaków. Właśnie na ten miesiąc SBM Label zapowiada premierę „Młodego Matczaka” – nowego krążka Maty. Teraz okazuje się, że również we wrześniu ukaże się książka jego taty – profesora Marcina Matczaka. „Jak wychować rapera. Bezradnik” to opowieść o relacji ojca z synem, patodemokracji i potrzebie rebelii, która trafi na sklepowe półki 1 września, ale już teraz możecie ją zamówić w przedsprzedaży.

Oto opis tytułu, który pojawi się na rynku nakładem Wydawnictwa Znak:

Wychowujemy nasze dzieci do posłuszeństwa, a zapominamy wychowywać je do buntu. Tymczasem porządny człowiek, a co za tym idzie – dobry obywatel, musi wykształcić w sobie zdolność do rebelii, jeśli okoliczności tego wymagają.

Dlatego też w książce tej opowiadam historię o chłopaku wychowywanym do posłuszeństwa, który potrafił się zbuntować. Chcę pokazać moralną doniosłość nieposłuszeństwa jako cechy obywatela – a więc każdego z nas, bo wszyscy żyjemy w społeczeństwie i żaden człowiek nie jest samoistną wyspą.

Ostatecznie książka o tym, jak wychować rapera, jest o tym, jak wychować obywatela. Ma mieć dzikie serce i empatię, wrażliwość i siłę. Ma być odważny i mówić prawdę, nawet jeśli głos mu drży.

To także książka o relacji ojca z synem, który się usamodzielnia i idzie własną drogą. Na tej drodze otrzymuje pełne wsparcie, choć jego wybory są inne niż wybory ojca. Ale czy na pewno inne? Może jednak niedaleko pada raper od profesora prawa?

Polecane

Share This