Jakub Żulczyk wybiera pięć ulubionych płyt


2018.07.16

opublikował:

Jakub Żulczyk wybiera pięć ulubionych płyt

fot. kadr wideo

Na Instagramie pojawiła się nowa opcja, która jest coraz częściej wykorzystywana przez osoby korzystające z tej aplikacji. Dzięki „Zadaj mi pytanie” fani mogą zadawać pytania obserwowanym osobom, które potem mogą publicznie na nie odpowiadać. Z nowej funkcji skorzystał m.in. Borixon, który przyznał, że pracuje nad wspólnym projektem z Żabsonem.

Inną znaną postacią, która postanowiła udzielić odpowiedzi na kilka pytań jest pisarz, publicysta i scenarzysta Jakub Żulczyk. Jedna z obserwujących artystę osób poprosiła go o wskazanie pięciu ulubionych płyt.

Oto płyty, które wybrał Jakub Żulczyk:

Aphex Twin „Selected Ambient Works vol. II”
Miles Davis „In A Silent Way”
DJ Shadow „Entroducing”
Codeine „White Birch”
Rangers „Suburban Tours”

„Selected Ambient Works vol. II” to drugi studyjny album Aphex Twina i jeden z największych ambientowych klasyków pierwszej połowy lat 90. „In A Silent Way” Milesa Davisa to jedna z najważniejszych płyt w katalogu amerykańskiego trębacza. Ten wydany w 1969 roku album zapowiadał zmianę stylistyczną Davisa i był doskonałym prologiem do wydanego kilka miesięcy później „Bitches Brew”. O samym „Endtroducing” DJ-a Shadowa powiedziano już chyba wszystko. Jest to nie tylko jedna z najważniejszych pozycji 1996 roku, ale również jedna z najlepszych płyt w historii hip-hopu. Jest to również album w całości stworzony z sampli. W zestawieniu pisarza znalazło się również miejsce dla alternatywnych brzmień – „White Birch” nowojorskiej kapeli Codeine i wydanego w 2010 roku „Suburban Tours” Rangers.

Jakub Żulczyk jest fanem muzyki. Niedawno pozytywnie wypowiadał się na temat Kaza Bałagane, ale również nie zostawił suchej nitki na TACONAFIDE. – Spotkanie tych dwóch ma w sobie coś, co podziwiam, mianowicie pełną biznesową gotowość do rozbijania banku NBP i brak oporów przed wyczesaniem z kieszonkowego wszystkich polskich gimnazjów za pomocą populizmów i nieszczerości przebijających nawet Petru ze Schetyną – pisał Żulczyk. Całą wypowiedź można znaleźć tutaj.

Polecane

Share This