Jamiroquai ponownie w Polsce

Grupa przyjedzie do nas wiosną.


2018.12.04

opublikował:

Jamiroquai ponownie w Polsce

fot. P. Tarasewicz / CGM.PLfot. P. Tarasewicz

Jamiroquai, pionierzy gatunku future funk i autorzy najpopularniejszych piosenek XX wieku, takich jak „Virtual Insanity”, czy „Cosmic Girl” już niedługo zawitają do Polski. Kultowy zespół wystąpi 23 maja w Tauron Arenie Kraków. Organizatorem imprezy będzie agencja Good Taste Production.

Uwielbiany przez rzesze fanów w Polsce i na świecie zespół został założony na początku lat 90 przez charyzmatycznego Jay Kaya. Zadebiutowali krążkiem „Emergency on Planet Earth” w 1993 roku, na zawsze odmieniając postrzeganie muzyki pop. To właśnie tym albumem do dziś inspirują się kolejne pokolenia podobnych gatunkowo artystów. Jedyne w swoim rodzaju koncerty Jamiroquai, podczas których na scenie towarzyszyli im m.in. Diana Ross czy Stevie Wonder, przeszły do historii jako jedne z największych wydarzeń swoich czasów. Zapoczątkowana w latach 90. fala popularności nie słabnie do dziś.

Jamiroquai na swoim koncie ma prestiżowe nagrody, takie jak Grammy czy Brit Awards, a ich albumy są znakomicie przyjmowane zarówno przez publiczność, jak i przez krytyków. W ciągu wielu lat swojej działalności scenicznej zespół sprzedał ponad 25 milionów albumów na całym świecie, zapisując się tym samym w Księdze Rekordów Guinnessa jako autorzy najlepiej sprzedającego się albumu funk wszech czasów.

Sprzedaż biletów ruszy w piątek o 10:00.

Polecane

Share This