Jazz i hip-hop na nowym albumie kolektywu Butcher Brown


2022.09.23

opublikował:

Jazz i hip-hop na nowym albumie kolektywu Butcher Brown

fot. mat. pras.

Pięcioosobowy kolektyw Butcher Brown z Richmond prezentuje nowy, big-bandowy album „Butcher Brown Presents Triple Trey” featuring Tennishu and R4ND4ZZO BIGB4ND. Wydawnictwo ukazało się nakładem Concord Jazz.

Płytę promują single „777”, „Unbelievable” oraz „Liquid Light”. Nowy album został pierwotnie napisany i wyprodukowany przez MC i multiinstrumentalistę zespołu Tennishu jako album hip-hopowy, ale od tego czasu przekształcił się w eklektyczną odę Butchera Browna do big-bandu. „Butcher Brown Presents Triple Trey” prezentuje nowatorskie podejście do klasycznego jazzu. Wraz z zespołem R4ND4ZZO BIGB4ND stworzyli kolaż jazzowych suit zręcznie wplecionych w hip-hopowy album, z elementami soulu, funku i rocka, kształtujących muzyczną tożsamość zespołu.

Zespół jest świeżo po wspólnym występie z Pink Siifu na Pitchfork Music Festival w Chicago i wyprzedanym Blue Note Jazz Festival w Napa Valley. We wrześniu wystąpią na Afropunk Fest na Brooklynie, a także na DC Jazz Fest w Waszyngtonie, Monterey Jazz Festival w Kalifornii oraz na imprezie z okazji wydania albumu w Charlottesville. Okładka albumu została stworzona przez znanego projektanta Lou Beacha (twórcę-klasyka „Weather Report” z 1977 roku, „Heavy Weather” i najnowszego albumu Butcher Brown „#KingButch”).

Nowy album jest pierwszym projektem Butchera Browna, odkąd w zeszłym roku zagrali prosto z dachu Richmond w serii NPR Tiny Desk (At Home) i współpracowali z Alexem Isleyem nad coverem Patrice Rushen „Remind Me”. Po trasie koncertowej z Kamasim Washingtonem (2019), Butcher Brown w 2020 roku wydał swój ósmy album „#KingButch”, który zawiera utwór „Tidal Wave”. Album otrzymał wspaniałe recenzje od Bandcamp, OkayPlayer i NPR, który uznał płytę za „wspaniały mariaż hip-hopu i jazzu”.

Polecane

Share This