Jesienna trasa koncertowa Igora Boxx

Polski reprezentant uznanej wytwórni Ninja Tune zagra jesienią kilka koncertów.


2011.10.14

opublikował:

Jesienna trasa koncertowa Igora Boxx

Jedyny polski artysta nagrywający obecnie dla legendarnej wytwórni Ninja Tune, współtwórca duetu Skalpel, jesienią planuje wystąpić w Polsce w kilku miastach. Występy będą wariacją na temat wydanej w październiku solowej płyty „Breslau”, wyrafinowanej muzycznej opowieści o losach wojennego Wrocławia.

Trasa obejmie następujące miasta:

21 października

Breslau A/V Set

Kraków, Alchemia

22 października

Breslau A/V Set

Gliwice, Fabryka Drutu

23 października

Breslau LIVE

Wrocław, Wrocławski Sound, CK Impart

18 listopada

Breslau A/V Set

Bydgoszcz, Mózg Festival

19 listopada

Breslau A/V Set

Poznań, Fabrika

26 listopada

Breslau A/V Set

Stara Szwalnia, Łódź

17 grudnia

Kielce, Firmament Festival

Igor Boxx to solowy projekt Igora Pudło – współtwórcy legendarnego duetu Skalpel, jednego z najważniejszych polskich projektów muzycznych ubiegłego dziesięciolecia.

Igor nową dekadę otworzył solowym projektem Igor Boxx, którego owocem jest album „Breslau”, wydany w barwach Ninja Tune. Płyta to muzyczna fantazja na temat oblężenia Wrocławia przez Armię Czerwoną w 1945r. Wrocław Igora Boxxa to niezwykle sugestywny, różnorodny i abstrakcyjny świat, opisany nowoczesnym muzycznym językiem.

Muzyka artysty pełna jest niepokojących, psychodelicznych dźwięków składających się zarówno na pełne energii, mocno zrytmizowane utwory jak i mroczne, ambientowe dźwiękowe krajobrazy. Kompozycje odwołują się do tradycji krautrocka, jazzu, hip hopu, awangardy czy muzyki filmowej, co stanowi doskonałą syntezę najważniejszych wątków współczesnej muzyki. Mieszanka ambitnej elektroniki z elementami psychodelii podkreślona jest na koncertach spektakularnymi wizualizacjami.

Album został bardzo wysoko oceniony przez krytykę muzyczną i pojawiał się w zestawieniach najlepszych płyt roku (m.in. w plebiscycie trójkowego Radiowego Domu Kultury, drugie miejsce w rankingu Polska Płyta Roku portalu Era Music Garden, nominacja do nagrody SuperHiro).

Igor Boxx ma na koncie występy na tegorocznych ogólnopolskich festiwalach muzycznych (Open’er Festival, Off Festival, Selector Festival) a także na innych festiwalach krajowych i zagranicznych (NoBorder Music Festival, Art Moves Festival, Mellow Music Festival, Europavox).

We wrześniu Igor Pudło wystąpił na Europejskim Kongresie Kultury we Wrocławiu, gdzie był również kuratorem DJ’skiej sceny muzycznej.

Występy to hybryda elektronicznego live actu i wyrafinowanego didżejskiego seta połączona z VJingiem na najwyższym poziomie.

Na scenie Igorowi towarzyszy VJ Spectribe (Karol Rakowski). Jeden z najbardziej utalentowanych polskich VJ’ów (reżyser multimediów dla projektów teatralnych, dyrektor Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej) jest odpowiedzialny za spektakularną, wizualną część show.

Polecane

Share This