Jesienne koncerty Bruno Schulz

Jesienią zespół wyruszy w mini-trasę po Polsce.


2011.10.03

opublikował:

Jesienne koncerty Bruno Schulz

Zespół Bruno Schulz zagra jesienią kilka koncertów w następujących miastach:

28.10 Kielce – WooR

29.10 Warszawa – Centrum Promocji Kultury Praga Południe

16.12 Konin – Musztarda

30 września odbył się już koncert w Konstantynowie Łódzkim.

Zespół Bruno Schulz został założony wiosną 2003 roku. W 2007 zadebiutowali płytą „Ekspresje, depresje, euforie” (Luna Music). Singiel „Gdy Więdną Kwiaty” znalazł się na 1-szym miejscu Listy Przebojów Radia Bis – Mocna Trzydziestka. W czerwcu tego samego roku zespół zagrał na Heineken Opener Festival w Gdyni.

Pod koniec 2008 roku podpisali kontrakt fonograficzny z wytwórnią S.P. Records (Kult, Kaliber 44, Pidżama Porno) w konsekwencji czego w lutym2009 ukazała się druga płyta grupy zatytułowana „Europa wschodnia”. Album wyznaczył zupełnie nowy kierunek w twórczości grupy. „Europa Wschodnia” została wysoko oceniona przez krytykę i słuchaczy.

W kwietniu 2010, zaledwie rok po ostatnim wydawnictwie, nakładem S.P RECORDS ukazał się trzeci krążek grupy BRUNO SCHULZ zatytułowany „Nowy lepszy człowiek”. Materiał zarejestrowany został w Manximum Records Studio w Łodzi. Realizacją dźwięku zajął się Michał Marciniak. Miks i mastering poszły w ręce Tomasza Bonarowskiego. NLC to album o wiele bardziej przyjazny od poprzedniego (Europa Wschodnia) jednak nie pozbawiony charakterystycznego dla zespołu ładunku emocjonalnego i kompozytorskich eksperymentów. Patronat nad płytą objęło Polskie Radio Euro. W Myspace Polska po premierze albumu napisano „Gdyby Joy Division nadal istniało, to pewnie graliby tak jak oni. Nowa płyta, bogatsze brzmienie i to uczucie, że Polak potrafi? Pierwszym singlem pilotującym płytę był utwór „Szybki świat”, który dotarł do 2 miejsca Listy Przebojów Radia Eska Rock. W recenzji płyty w miesięczniku Teraz Rock (sierpień 2010) możemy przeczytać między innymi: „Gdyby utwór „Szybki Świat” nagrał zespół Placebo, miałby szansę stać się wielkim przebojem. Takiej lekkości nie było na poprzedniej płycie”.

Bruno Schulz tworzą: Karol Stolarek – wokal, elektronika, teksty; Marcin Regucki – gitary; Wit Zarębski – bas; Wojtek Czyszczoń – perkusja.

Polecane

Share This