Jessie Evans Na Żywo We Wrocławiu


2009.05.10

opublikował:

Jessie Evans Na Żywo We Wrocławiu

Koncert Jessie Evans (wokal, saksofon) i Toby Dammit’a (perkusja) odbędzie się w ramach trasy promującej najnowszą płytę artystki „Is it fire?”.

Płyta powstała gdzieś miedzy Berlinem i Meksykiem. W nagraniach towarzyszyli jej perkusista Toby Dammit (Iggy Pop, The Swans), muzycy The Budgie, Martin Wenk (Calexico) i Namosh. Płyta podobnie jak koncerty Jessie porywa w egzotyczny świat rytmu począwszy od latynoskich brzmień, przez afrobeat , nu-no wale i smaczki Istambułu. Jest to niezwykle świeża taneczna mieszanka.

Jessie Evans ostatnia dekadę grała z zespołami mającymi korzenie muzyczne w latach 70/80, takimi jak: The Vanishing , Autonervous& Subtomix oraz artystami jak Hanin Elias. Potem poświeciła się szalonemu duetowi Voodoo-Cabaret z perkusistą Tobym Dammit’em.

Ich brzmienie jest na wskroś nowatorskie śmiałe i bardzo taneczne a ich koncerty emanują niesamowitą energią…

Występ supportowany będzie przez formację 10.000 Szelek – absolutny dynamit młodego polskiego grania. Zespół powstał w 2006 roku i szybko przeobraził się z gitarowego trio w crossoverowy kwartet by stworzyć jeden z najświeższych pomysłów na ambitną i przyjemną muzykę. Ich inspiracje to: Komeda,John Lurie, Marc Ribot, Medeski Martin & Wood, Kristen czy hiphopowo-punkowe odpały spod znaku Beastie Boys.

Muzyka do filmu „Berlin, symfonia wielkiego miasta” („Berlin: Die Sinfonie der Großstadt”) to zwieńczenie dotychczasowej działalności 10.000 Szelek.

Skład:

Maciej Kozłowski – gitara

Roman Głowacki – saksofony

Michał Lewczuk – bas

Maciej Pietrzyk – perkusja

Szczegóły:

Jessy Evans

10.000 Szelek

21 maj 2009, g.20

Klub XO Live, Wrocław

Cena biletu:

40 zł /45 zł

Bilety do kupienia: Eventim, Coffe to Goo, Empik, Sklep Demolika, Przestrzeń XO.

Polecane

Share This