Jessie Ware na dwóch halowych koncertach w Polsce

Nowa płyta już w przyszłym tygodniu.


2017.10.10

opublikował:

Jessie Ware na dwóch halowych koncertach w Polsce

Po wyprzedanych tegorocznych koncertach w marcu wróci do Polski Jessie Ware. Uwielbiana u nas autorka przebojów „Say You Love Me” i „Wildest Moments” przyjedzie do Krakowa i Warszawy. Artystka wystąpi 4 marca na krakowskiej Tauron Arenie Kraków i 6 marca na warszawskim Torwarze. Jessie będzie u nas promować album „Glasshouse”, którego premiera już 20 października.

Nowy krążek powstał w Los Angeles. Artystka nagrywała go ze swoim wieloletnim współpracownikiem Bennym Blanco. Album oscyluje mocno wokół tematu związków, ale też wątku rodziny, związanym z tym, że artystka została niedawno matką. – Kiedy maleństwo skończyło 2,5 miesiąca pojechałam do LA komponować. Zagrałam Benny’emu co napisałam, a on spytał: dlaczego nie robisz tego co na „Devotion”? Wróć do tego oldschoolowego brzmienia, które było dla ciebie świetne – wspomina prace nad płytą Jessie Ware.

Jessie Ware dobyła rozgłos dzięki nagraniom z SBTRKT, koncertom u boku Jacka Penate i wsparciu kultowego undergroundowego radia Rinse FM, a wielu widziało w niej kobiecą odpowiedź na sukcesy Jamesa Blake’a czy Jamiego Woona. Kolejne świetne single zapowiadające debiutancki album: „Running” oraz „Wildest Moments” wzbudziły jednak sensację także poza kręgiem fanów nowego R’N’B i muzyki tanecznej. Debiutancki album „Devotion” potwierdził unikalny talent Brytyjki do łączenia nowoczesnych brzmień z tym, co uniwersalne i ponadczasowe: świetnymi aranżami, znakomitymi melodiami i unikalnym głosem. Drugi album w karierze, „Tough Love”, to płyta będąca fuzją elektroniki, popu i klasycznego R&B, powstała w dużej mierze w Nowym Jorku pod okiem duetu producenckiego BenZell, który tworzą Two Inch Punch oraz znany ze współpracy z Katy Perry, Benny Blanco. Przy komponowaniu piosenek tym razem wspomogli artystkę nie tylko znany z „Devotion” Dave Okumu, ale także m.in. Ed Sheeran i Miguel.

 

Polecane

Share This