Jest pierwszy utwór z płyty Hellectricity – audio

Posłuchaj nagrania "Silver Bullets".


2012.09.09

opublikował:

Jest pierwszy utwór z płyty Hellectricity – audio

Przyszła wreszcie pora, kiedy możemy już ujawnić pierwszy utwór z debiutanckiej płyty zespołu Hellectricity. 8 października do sklepów trafi „Salem Blood” metalowo – rock`n`rollowy album muzyków znanych m.in. z formacji: Corruption, Lostbone, Hedfirst czy Carnal. Energetyczny kawałek promujący płytę nosi tytuł „Silver Bullets”:

Muzycy podczas prac nad płytą nie podejmowali prób odkrywania muzyki rockowej na nowo i nie ścigali się w przekraczaniu granic ciężkości i szybkości, ale stworzyli spójną, dynamiczną płytę, przy nagrywaniu której – świetnie się bawili. Luz jaki towarzyszył sesji nagraniowej jest wyraźnie słyszalny na „Salem Blood”. Hellectricity zadbali jednak, aby płyta była także ukłonem w stronę klasyki lat 80` – i tak też się stało, bowiem nie brakuje tam także wpływów Metalliki czy Megadeth. We wrześniowym numerze magazynu Metal Hammer czytamy:„Ponoć w muzyce niczego już nie można wymyślić i pozostaje tylko odgrzewanie starych kotletów. Jeśli tak, to kotlet upichcony przez Hellectricity smakuje wybornie (…) Jest to znakomity podszyty stonerem hardrock, zagrany przez gości, mających na łapach metalcore`owy i hardcore`owy brud. Esencjonalność „Salem Blood”, rasa z jaką muzycy okładają instrumenty budzi szacunek. To już nie Polska, a co najmniej Europa”.

Krążek Hellectricity zostanie albumem miesiąca w październikowym wydaniu magazynu „Metal Hammer”. Premiera płyty – 8 października.

Skład zespołu tworzą:

Rufus (Corruption) – wokal

Przemas (Lostbone) – gitara

Kuba (Hedfirst) – gitara

Wiśnia (Carnal, The Supergroup) – perkusja

Błażej „Błarz” Grygiel – bas

„Salem Blood”

(CD)

lista utworów:

1. Silver Bullets

2. Endless Lie

3. Wolf Or Man

4. Plaque LXIX

5. Nightmare

6. Don`t Burn The Witch

7. Eat Me Alive

8. Beware Of Light

9. Salem Blood

10. Prophecy

Polecane

Share This