John Lydon krytykuje zamieszanie wokół Sex Pistols

Lider Public Image Ltd. jest zdania, że zamieszanie wokół singla "God Save The Queen" i albumu Sex Pistols prowadzi do wypaczenia idei tej grupy.


2012.09.25

opublikował:

John Lydon krytykuje zamieszanie wokół Sex Pistols

W ostatni poniedziałek, 24 września, do sprzedaży trafiła bogata reedycja kultowego albumu Sex Pistols, „Never Mind The Bollocks…”. Choć sam pomysł wznowienia podoba się Johnowi Lydonowi, byłemu członkowi kapeli, on sam stara się zdystansować do kampanii promocyjnej tego wydawnictwa. – Musicie wiedzieć, że do całego tego zamieszania podchodzę na chłodno – powiedział.

Lydon nawiązał też do sytuacji sprzed kilku miesięcy, kiedy to w internecie zawiązała się kampania, której celem było doprowadzenie utworu SP „God Save The Queen” do pierwszego miejsca brytyjskiej listy przebojów. Miała to być część akcji z okazji Złotego Jubileuszu Królowej.

– To nie był dobry pomysł. Nie mam nic przeciwko odpowiednim reedycjom, to fajna sprawa, ale całe to pretendowanie do numeru jeden było bezsensowne. Przecież nigdy do tego nie aspirowaliśmy. Nigdy. W życiu. O czym ci ludzie myśleli? To niedorzeczne. Zupełnie nie pojęli, że w ten sposób zabijają ducha całej sprawy. To nie jest KISS – powiedział w rozmowie z NME.com.

Polecane

Share This