José James jesienią dwukrotnie w Polsce

Artysta wystąpi we Wrocławiu i w Warszawie.


2013.07.25

opublikował:

José James jesienią dwukrotnie w Polsce

Nowojorczyk odwiedzi Polskę w październiku. 22 października wystąpi we wrocławskim Eterze w ramach Muzycznej Strefy Radia Ram, dzień później da koncert na scenie City Sounds w Fabryce Trzciny w Warszawie.

José James w swojej twórczości łączy jazz, soul, r`n`b i funk. W powszechnej opinii jest dziś jednym z najważniejszych wokalistów w Stanach. Nie dziwne, że przed kilkoma miesiącami w trasę zabrał go ze sobą McCoy Tyner, by wraz z Chrisem Potterem zinterpretowali legendarny album “John Coltrane and Johnny Hartman”. Ameryka, przynajmniej ta ujazzowiona, wariuje na jego punkcie – razem z jego koleżankami i kolegami takimi jak Gretchen Parlato czy Robert Glasper.

Jego najnowsza płyta „No Beginning,No End“ jest po brzegi wypełniona jazzem. Na płycie znajdziemy świetnie zaaranżowane ballady, bujający neo – soul a’la koniec lat 90 czy oszczędne, downtempowo – soulowe kompozycje. Wokalista skorzystał tu zresztą z pomocy najlepszych instrumentalistów poruszających się w obrębie gatunku.

José James został zaproszony w 2013 roku na największe i najbardziej cenione festiwale jazzowe. Znalazły się wśród nich między innymi tak cenione marki jak: Montreux Jazz Festival, North Sea Jazz Festival, czy Lake Mission Viejo Jazzfest.

Do 1 września bilety na wrocławski koncert są dostępne w cenie 67 zł, po tym dniu trzeba będzie zapłacić za nie o 10 zł więcej, a w dniu koncertu cena wzrośnie do 90 zł. W Warszawie jest nieco drożej – cena wyjściowa to 85 zł, po 1 września 95 zł, a w dniu koncertu już 110 zł.

 

Polecane

Share This