Josh Groban razem Chrisem Bottim i Kelly Clarkson

Nowa płyta wokalisty już w kwietniu.


2015.03.13

opublikował:

Josh Groban razem Chrisem Bottim i Kelly Clarkson

Josh Groban uwielbia musicale. Do tego stopnia, że postanowił zinterpretować i wydać na płycie największe musicalowe przeboje. Album otrzymał tytuł „Stages”, a do jego powstawania Josh zaprosił między innymi uwielbianego w Polsce trębacza Chrisa Bottiego oraz wokalistkę Kelly Clarkson. Płyta ukaże się w Polsce 20 kwietnia.

Na album trafiło 13 musicalowych przebojów ulubionych scenicznych produkcji Josha Grobana, w tym „Chess”, „Charlie i fabryka czekolady”, „Upiór w operze”, „Czarnoksiężnik z krainy Oz”, czy „Nędznicy”. Utwory urzekły go w oryginale przede wszystkim przepięknymi aranżacjami, melodiami oraz wspaniale opowiedzianą historią. Nic nie inspirowało mnie w życiu silniej niż energia pojawiająca się w teatrze, gdy na scenie śpiewane są cudowne piosenki w cudownej sztuce. Ta płyta jest formą złożenia hołdu moim inspiracjom oraz wspomnieniom – mówił Groban. Marzyłem o jej nagraniu. Wiedziałem, że kiedyś nadejdzie ku temu odpowiedni moment. Nadszedł teraz. 

Utwory Josh nagrał z udziałem producentów Humberto Gatiki i Bernie`ego Hermsa, w Los Angeles oraz w londyńskich studiach Abbey Road z udziałem 75-osobowej orkiestry. Jednym z najpiękniejszych momentów na „Stages” jest piosenka „Pure Imagination”, którą w oryginale w musicalu „Charlie i fabryka czekolady” śpiewał wspaniały Gene Wilder. Fani domagali się, abym to zaśpiewał. Jestem wielkim fanem filmu, był on częścią mojego dzieciństwa. Gene Wilder zaśpiewał ten utwór po prostu genialnie – powiedział Josh.

Na „Stages” Josh Groban nagrał trzy duety, z Kelly Clarkson w „All I Ask Of You”, Audrą McDonald w „If I Loved You” oraz z Chrisem Bottim w „Old Devil Moon”. Duety mają dla mnie wielkie znaczenie. Jestem zaszczycony, że Kelly, Audra i Chris przyjęli moje zaproszenie – zapewnia Josh Groban.

Artysta udostępnił czterominutowy trailer zapowiadający płytę.

Polecane

Share This