Julia Marcell z Paszportem „Polityki”

Wręczono tegoroczne Paszporty "Polityki". Otrzymali je m.in. Julia Marcell i Maciej Szajkowki z projektu R.U.T.A.


2012.01.18

opublikował:

Julia Marcell z Paszportem „Polityki”

W kategorii muzyka popularna do Paszportów nominowani byli: Ballady i Romanse, Julia Marcell i Maciej Szajkowski. Ostatecznie nagroda przypadła dwojgu ostatnim.

– Obrady były trudne. Dlatego mamy paszport podwójny – powiedział Bartek Chaciński, dziennikarz „Polityki”, który wraz z Andrzejem Smolikiem wręczył wyróżnienie artystom.

Jak czytamy na stronie Polityka.pl, Julia Marcell otrzymała Paszport „za udowodnienie, że karierę w muzyce pop można robić samodzielnie i na własnych zasadach. Za w pełni autorskie i nowoczesne podejście do tworzenia muzyki”.

Natomiast wybór Szajkowskiego uzasadniony został następująco: „Nagroda za pomysły odświeżające polską tradycję w najlepszy z możliwych sposobów. Za wyjątkowe łączenie energii muzycznej i ambicji muzykologicznej oraz za odnalezienie poprzez działania zespołu R.U.T.A. ilustracji współczesnych problemów w historycznych tekstach”.

 

W kategorii muzyka poważna Paszport „Polityki” otrzymała Aleksandra Kuls. „Za szczerość i radość muzykowania, za naturalne emocje wyrażane w grze. Za umiejętności, jakie pokazała podczas Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego”.


Przypomnijmy rozmowę Artura Rawicza z Julią Marcell z października ubiegłego roku:

CZĘŚĆ 1

CZĘŚĆ 2

Polecane

Share This