Jurek Owsiak pyta Jacka Kurskiego o Sylwestra TVP


2020.12.24

opublikował:

Jurek Owsiak pyta Jacka Kurskiego o Sylwestra TVP

Fot. Karol Makurat | Tarakum.pl

Na swoim Facebooku Jurek Owsiak zadał kilka pytań dotyczących organizacji przez telewizje „publiczną” Sylwestra Marzeń.

– TVP organizuje Sylwestra w Ostródzie – 200 km od Warszawy. Już od 14 grudnia trwa budowa sceny. W sylwestra na żywo telewizja i artyści odpalą koncert. To takie moje pytanie chociażby do artystów – a gdzie będziecie spali, skoro hotele pozamykane? I pytanie do obsługi całego tego przedsięwzięcia w TVP – to gdzie będziecie spali, skoro hotele pozamykane? I pytanie do Pana Jacka Kurskiego – gdzie Pan będzie nocował, skoro wszystkie hotele będą pozamykane?

Pytanie o nocleg z trzydziestego pierwszego na pierwszego

TVP organizuje Sylwestra w Ostródzie – 200 km od Warszawy….

Opublikowany przez Jurka Owsiaka Poniedziałek, 21 grudnia 2020

Swoje śledztwo w sprawie organizowanej mimo obostrzeń imprezy przeprowadził Press.

Jak TVP zamierza zorganizować koncert w związku z planowanymi ograniczeniami, gdzie nocować będą ekipy telewizji i artyści, a także, czy za publiczność robić będzie ok. 300 tancerzy? TVP na nasze pytania nie odpowiedziała – czytamy na press.pl

O pomysł z tancerzami, którzy mają udawać publiczność, zapytaliśmy Ewę Wiśniewską, dyrektor Centrum Kultury w Ostródzie. – Centrum Kultury świadczy usługę wynajmu amfiteatru, zatem po odpowiedzi na te pytania odsyłam do rzecznika TVP – ucina Wiśniewska.

Skontaktowaliśmy się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Ostródzie. – Z doniesień medialnych wiem, że taki koncert będzie w Ostródzie. Nikt do nas się nie zwracał o nic, z żadnym zapytaniem – mówi nam pracownik ostródzkiego sanepidu. – Impreza w amfiteatrze będzie bez udziału publiczności, nie jest imprezą o charakterze masowym – przekonuje i zapowiada: – Sądzę, że jakaś forma nadzoru będzie ze strony policji, być może z naszym udziałem. To jest niewykluczone.

Możliwe, że TVP skorzysta ze swojego ośrodka wypoczynkowego w Sarnówku, który jest kilkadziesiąt kilometrów od Ostródy. – Wiem, że prawdopodobnie ośrodek od 28 grudnia będzie zamknięty dla kogokolwiek, bo będziemy mieli ekipę telewizyjną – usłyszeliśmy w ośrodku.

Gospodarzami „Sylwestra Marzeń” będą Ida Nowakowska, Izabella Krzan, Małgorzata Tomaszewska, Rafał Brzozowski, Aleksander Sikora i Norbi. Na scenie pojawią się zwyciężczynie Eurowizji Junior Roksana Węgiel i Viki Gabor, Zenek Martyniuk z grupą Akcent, Marcin Miller i zespół Boys. Scenę disco polo uzupełnią Weekend, Milano i Defis. Pojawi się także grupa Zakopower, Francesco Napol i Thomas Anders z Modern Talking.

W ramach ograniczeń sprowadzonych w związku z walką z koronawirusem, w noc sylwestrową będzie obowiązywał zakaz poruszania się po ulicach w godzinach 19-6 rano. – W związku z czym tegoroczny „Sylwester Marzeń” w Telewizji Polskiej to jest coś jak prąd, jak gaz, jak woda, po prostu jesteśmy medium dostarczanym do każdego domu w Polsce. Jak jedzenie, jak powietrze – nie można żyć bez „Sylwestra Marzeń” – podkreślił Kurski – czytamy na tvp.info

Źródło: Facebook / Press / tvp.info

Polecane

Share This