Kafar: „Kiedy zamykam oczy, widzę kolejne wersy”


2021.08.15

opublikował:

Kafar: „Kiedy zamykam oczy, widzę kolejne wersy”

fot. P. Tarasewicz

Kafar i Rest odwiedzili niedawno naszą redakcję, by opowiedzieć o swoich tegorocznych solowych wydawnictwach – pierwszy z raperów wydał „23 minuty po północy”, drugi „WNM3”, a także zdradzić co nieco w kwestii nadchodzącej płyty Dixon37 oraz własnych planów na przyszłość. Obok podcastów Proceente Feat. nagraliśmy z artystami także inne programy. Wkrótce zobaczycie ich w naszym nowym cyklu, dziś natomiast mamy dla Was JKŻ z udziałem Kafara. Do czego artysta chciałby przekonać ludzi? Co chciałby przeżyć? Co widzi, gdy zamyka oczy i stara się zasnąć? To tylko kilka spośród pytań, z którymi zmierzył się artysta.

Przypominamy także Proceente Feat. Rest. W podcaście Damian przyznaje, że nie wie jeszcze, jaką formę przybierze muzyka, którą szykuje wspólnie z szefem labelu Shotgun, ponieważ – jak sam zauważa – nastała era singli, nie płyt.

Czy to znaczy, że Rest nigdy już nie nagra albumu? Raper jest daleki od takich deklaracji i od razu uspokaja – nowy Dixon37 będzie „starym dobrym Dixon37”. W rozmowie z Proceente artysta deklaruje także, że szykowany na ten rok krążek grupy będzie spójnym materiałem i że fani nie muszą się bać tego, że usłyszą na płycie nadmiar inspiracji z solowych wydawnictw członków ekipy. Nieco gorszą wiadomością jest to, że zdaniem Resta czwarta płyta Dixonów prawdopodobnie będzie także ostatnią. Dlaczego? Tego – i wielu innych rzeczy – dowiecie się z ostatniego odcinka Proceente Feat.

Polecane

Share This