Kali: „Chada kilka razy zapraszał mnie na feat, ale odmawiałem”


2019.03.18

opublikował:

Kali: „Chada kilka razy zapraszał mnie na feat, ale odmawiałem”

foto: mat. pras.

Dokładnie rok temu dotarły do nas wstrząsające informacje o śmierci Tomka Chady. W tym roku do kin ma trafić film opowiadający historię jego życia. W obsadzie produkcji zatytułowanej „Proceder” znaleźli się m.in. Kali i ZBUKU.

Nigdy nie poznaliśmy się osobiście. Chada kilka razy zapraszał mnie na feat, ale odmawiałem. Gdy poznałem głębiej historię jego życia, zrozumiałem, że wiele nas łączyło i tyle samo różniło. Był dobrym, ale okropnie zagubionym człowiekiem. Po śmierci Tomka dostałem propozycje roli w filmie opartym na historii jego życia. Odmówiłem bo dlaczego ja, z jakiej okazji? Po kilku dniach zrozumiałem, że mam szansę się zrewanżować… Masz Tomek ode mnie tego niedoszłego feata, najlepszego jakiego mogłem dograć. Spoczywaj w pokoju, tam gdzie nie ma krat ani demonów. W jesieni zobaczycie mnie w filmie „Proceder”, w którym wcieliłem się w rolę przyjaciela Chady – Pablo – pisze w rocznicę śmierci Tomka Chady Kali.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Marcin „Kali” Gutkowski (@k4lion)

„Nie otrząsnąłem się i długo się nie otrząsnę”

Na kanale Popkillera pojawił się fragment rozmowy ze ZBUKIEM, w której Mateusz Natali poprosił rapera o wspomnienie przyjaciela.

Nie otrząsnąłem się z tego i prawdopodobnie szybko się nie otrząsnę. Gdyby nie wyciągnięta ręka Tomka, prawdopodobnie nie byłoby mnie dzisiaj tutaj, gdzie jestem. Bardzo dużo mi pomógł. Bardzo dużo nauczył, jeśli chodzi o muzykę, nawet o życie. Był bardzo życzliwym człowiekiem. Nie chodzi nawet o to, że brakuje mi Tomka Chady jako rapera, ale jako przyjaciela, jako człowieka. (…) Rozmawiałem z nim w sobotę przez telefon. W poniedziałek miałem go odebrać z tego szpitala, ale już nie zdążyłem – mówi w wywiadzie dla Popkillera ZBUKU.

Zmarłego artystę wspomina dziś także Pih. Białostocki raper, który wspólnie z Chadą stanowił swego czasu o sile Step Records, opublikował na Instagramie zdjęcie z Chadą, dodając do niego cytat z numeru „Czarny kruk (złapany w zamkniętym rozdziale życia)”.

„Życie jest krótkie, a śmierć długa…”. Spoczywaj w Pokoju Tomuś… – czytamy na profilu Piha.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez PIH (@pihszou)

Polecane

Share This