Kali Uchis, SZA i ich latynoskie R&B

Oto latynoskie R&B


2021.10.02

opublikował:

Kali Uchis, SZA i ich latynoskie R&B

Laureatka Grammy, gwiazda latin popu, Kali Uchis oraz jedna z najciekawszych artystek alternatywnego R&B, SZA połączyły siły w nowej wersji piosenki „fue mejor”.

– Oto latynoskie R&B, oto SZA śpiewająca po raz pierwszy po hiszpańsku, dzieje się – ekscytuje się Uchis.

Kali Uchis i SZA nakręciły do wspólnego singla teledysk, który wyreżyserował Daniel Sannwald.

Oryginalna wersja utworu „fue mejor”, nagrana przez Kali w duecie z PartyNextDoor, znalazła się na znakomicie przyjętej hiszpańskojęzycznej płycie Uchis „Sin Miedo (del Amor y Otros Demonios) ∞”. Z albumu pochodzi superprzebój „telepatía”, który przekroczył już 1,4 miliarda streamów, docierając na szczyt list Latin Airplay oraz Latin Pop Airplay Billboardu. Ponadto singiel przez 10 tygodni z rzędu znajdował się na najwyższej pozycji zestawienia Latin Digital Song Sales. „telepatía” jest w tej dekadzie najdłużej utrzymującą się w głównym notowaniu Billboardu hiszpańskojęzyczną piosenką w wykonaniu solisty – numer nie spadł z Billboard Hot 100 przez 23 tygodnie.

Na wydany pod koniec 2020 roku longplay „Sin Miedo (del Amor y Otros Demonios) ∞” trafiły również single „La Luz” feat. Jhay Cortez oraz „Aqui Yo Mando” feat. Rico Nasty.

W tym miesiącu Kali Uchis zdobyła swoją pierwszą nagrodę Billboard Latin Music Award w kategorii Album roku latin pop. Wcześniej artystka odebrała pierwszą statuetkę Grammy za singiel „10%” nagrany z Kaytranadą.

Gwiazda niedawno wypuściła produkowaną w Kolumbii, zrównoważoną kolekcję dżinsowych ubrań OBSESIÓN w ramach swojej odzieżowej marki Bodied by Uchis.

Polecane

Share This