Kanye West wreszcie wydał „Dondę”

Artysta jednak nie będzie się ścigał z Drake'em.


2021.08.29

opublikował:

Kanye West wreszcie wydał „Dondę”

fot. mat. pras.

Trudno w to uwierzyć, ale to prawda – „Donda” jest już w sieci. Album pojawił się kilkadziesiąt godzin po ostatnim listening party zorganizowanym w Chicago, na którym pojawili się Marilyn Manson i DaBaby. Wśród gości zaproszonych przez Westa znaleźli się m.in. Jay-Z, The Weeknd, Jay Electronica, The Lox, Young Thug, nieżyjący już Pop Smoke, Pusha T, Travis Scott, Lil Baby i Kid Cudi.

West zapowiedział „Dondę” już latem zeszłego roku, po tym jak wcześniej zapowiadał, że wyda płytę „God’s Country”. Zamiast albumu dostaliśmy singiel „Wash Us in the Blood” z Travisem Scottem, potem zaczęły się pojawiać różne wersje tracklisty, ale to u Westa standard, więc nikt nie był zdziwiony.

Pierwsze publiczne listening party „Dondy” odbyło się w drugiej połowie lipca na stadionie w Atlancie. Po imprezie płyta miała trafić na rynek, ale West w ostatniej chwili ją wycofał, tłumacząc, że jest niedokończona. Druga impreza odbyła się 5 sierpnia i po niej także nie doczekaliśmy się albumu. Wygląda na to, że do trzech razy sztuka.

„Donda” nie ma w tej chwili okładki, chyba że uznamy, że jest nią czarny prostokąt. Czy to znaczy, że raper i producent planuje jeszcze coś zmienić? Zobaczymy. Póki co posłuchajcie materiału w takiej wersji, w jakiej trafił do sieci.

W ostatnich dniach dużo mówiło się o tym, że West może wstrzymywać premierę „Dondy” ze względu na brak daty premiery „Certified Lover Boy” Drake’a. Konflikt raperów rozgorzał niedawno na nowo po tym, jak Kanadyjczyk zaatakował Westa w kawałku „Betrayal” Trippiego Redda. Kanye zapowiedział zemstę. Póki co jedyne co zrobił, to grając poniżej pasa opublikował w sieci domowy adres Drake’a.

Polecane

Share This