Kanye West: „Wymyśliłem każdy styl muzyczny ostatnich 20 lat”

Odważna, dla niektórych wręcz buńczuczna deklaracja Westa.


2024.03.18

opublikował:

Kanye West: „Wymyśliłem każdy styl muzyczny ostatnich 20 lat”

fot. mat. pras.

Nawet jeśli „Vultures 1” Kanyego Westa i Ty Dolla $igna nie zyskało dużego uznania krytyków (średnia na Metacritic to 51/100, recenzje na łamach Pitchforka, New York Timesa, Rolling Stone’a, NME, Consequence czy The Guardian oscylują między 4-5/10), to jest ogromnym sukcesem komercyjnym. Wszystko to zrobione własnym sumptem, bez wsparcia dużej wytwórni z ograniczonym dostępem do mediów.

Nie da się ukryć, że przez wypowiedzi, których West udziala w ostatnich latach, nie w każdej redakcji jest mile widzianym gościem, stąd próżno szukać wywiadów promujących „Vultures 1”. Wyjątkiem jest rozmowa autorów pływy z Big Boyem. W 80-minutowym wywiadzie, który możecie zobaczyć Kanye pokusił się o odważną (dla niektórych buńczuczną) opinię na temat jego wpływu na branżę muzyczną.

Wymyśliłem każdy styl muzyczny ostatnich 20 lat, stworzyłem ten gatunek. Stworzyłem gatunek Weeknd, Trava, Drake’a… Cały czas idę do przodu. Powiem to z pełną miłością. Jeśli się nad tym zastanowić, patrząc na użycie auto-tune’a na albumach, stworzyłem również Future’a i Thuga – ocenił Ye.

Oczywiście w kwestii auto-tune’a musimy pamiętać, że to T-Pain spopularyzował to narzędzie. West twierdzi jednak, że artyści korzystają z niego w sposób, jaki to właśnie on im pokazał.

Zgadzacie się z Ye w kwestii jego zasług?

Polecane

Share This